Wiadomości

Sukcesy uczniów z ZSP im. I. W. Zakrzewskiego w Żelechowie

Dodano:
garwolin - Sukcesy uczniów z ZSP im. I. W. Zakrzewskiego w Żelechowie

Uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. I.W. Zakrzewskiego w Żelechowie z wielkim sukcesem startują w kolejnych olimpiadach i konkursach na krajowym szczeblu. Tym razem osiągnęli sukces podczas finału Olimpiady Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej oraz centralnego finału Olimpiady Teologii Katolickiej.


XL Olimpiada Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej
Na początku kwietnia w Lublinie odbył się centralny finał XL Olimpiady Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej. W imprezie organizowanej przez Stowarzyszenie Geodetów Polskich oraz Państwowe Szkoły Budownictwa i Geodezji w Lublinie wzięli udział uczniowie ze szkół geodezyjnych z całego kraju. Ekipa Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Ignacego Wyssogoty Zakrzewskiego w Żelechowie w składzie: Magdalena Ślińska, Urszula Traczyk oraz Damian Krawczyk, w gronie 25 szkół z całego kraju zajęła II miejsce.

Jest to olbrzymi sukces uczniów tej szkoły oraz ich nauczycielek Beaty Długaszek, Elżbiety Guli, Hanny Szaniawskiej i Małgorzaty Zagórskiej. Jest to też kolejne potwierdzenie bardzo wysokiego poziomu nauczania geodetów z Żelechowa. Od wielu lat Żelechowskie Technikum Geodezyjne zajmuje czołowe miejsca w Polsce: w 2014 - 3m., 2015 - 4m., 2016 - 8m., 2017 - 2m. drużynowo, co jest wspaniałą promocją szkoły z naszego powiatu na szczeblu krajowym.

REKLAMA:


Olimpiada organizowana jest jako zawody trójstopniowe o zasięgu ogólnopolskim w celu: rozszerzenia zakresu i podniesienia poziomu wiedzy i umiejętności uczniów ponadgimnazjalnych szkół geodezyjnych w dziedzinie geodezji i kartografii. W ten sposób uczniowie mają okazję stosować zdobytą wiedzę w praktyce, a jednocześnie szlachetnie rywalizować o tytuł najlepszego. Gratulujemy żelechowskim geodetom i życzymy szkole kolejnych sukcesów!

XXVIII Olimpiada Teologii Katolickiej

W dniach 5-7 kwietnia br. odbył się w Łodzi finał centralny XXVIII Olimpiady Teologii Katolickiej. Diecezję Siedlecką, jako jedna z trzech osób, reprezentowała uczennica Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Ignacego Wyssogoty Zakrzewskiego w Żelechowie - Aleksandra Paprota. W tej trudnej Olimpiadzie Ola zdobyła tytuł finalisty Olimpiady.

Serdecznie gratulujemy uczennicy szkoły z Żelechowa oraz jej opiekunowi ks. Tadeuszowi Olędzkiemu. Warto wspomnieć, że również w ubiegłorocznej edycji Olimpiady uczennica szkoły także zdobyła ten cenny tytuł.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 10

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

ZSZ Żelechów (, #IP 9b9d28e8d9) Odpowiedz

Ja również uczęszczałem do tej szkoły i muszę powiedzieć, że ta niepozorna placówka ma bardzo dobre podejście do nauki. Ja po szkole nie zdawałem sobie sprawy z posiadanej wiedzy, a dopiero odczułem to kiedy poszedłem na studia i wiele materiału, który był uczony na lekcjach geodezji w ZSZ powtarzaliśmy ku mojemu zaskoczeniu na studiach Politechniki Warszawskiej. Wielu rówieśników z innych szkół, nie miało tego materiału, dla nas to było coś znajomego. Niewątpliwie poziom mógłby być jeszcze większy, gdyby Pani od fotogrametrii (jak jeszcze istnieje ten przedmiot) miała lepsze podejście pedagogiczne dla swoich uczniów tak jak jej koleżanki z pokoju. Wiedzę ta Pani ma, ale z przekazaniem jej ma niewątpliwy problem. Myślę, że wielu absolwentów technikum geodezyjnego mogło by to potwierdzić. Ale to niuans. Szkoła jest okey, ale aby być najlepszym nawet niuanse trzeba poprawiać.