Rozrywka

Teatralna wiosna w Żelechowie

Dodano:
garwolin - Teatralna wiosna w Żelechowie

W niedzielę 15 kwietnia w sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Żelechowie odbył się Przegląd Form Teatralnych „Wiosna Teatralna”. Przed licznie zgromadzoną publicznością wystąpiły przedszkolaki oraz uczniowie szkół, dając przepiękny popis swoich umiejętności aktorskich. Przegląd miał na celu wymianę doświadczeń w tworzeniu małych form teatralnych, aktywizację środowisk szkolnych oraz prezentację dorobku artystycznego uczniów i przedszkolaków.

Uczestnikami przeglądu mogły być zespoły teatralne reprezentujące placówki oświatowe. Każda grupa mogła wystawić jeden spektakl o dowolnej tematyce. Do udziału w przeglądzie zgłosiło się aż osiem grup teatralnych - siedem z terenu gminy Żelechów i jedna z sąsiedniej gminy Wola Mysłowska. Kolejno na scenie wystąpili: - grupa teatralna ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Baczkowie - spektakl pt. „Kopciuszek”, opiekunowie: Magdalena Grzyb i Magdalena Kruk - grupa „Krasnoludki” z Publicznego Przedszkola w Żelechowie - przedstawienie pt. „Zimę żegnamy – wiosnę witamy”, opiekunowie: Hanna Osińska i Justyna Jurzysta - uczniowie Szkoły Podstawowej w Stefanowie - spektakl pt. „Bądź sobą”, opiekun: Sylwia Kosińska - grupa teatralna ze Szkoły Podstawowej w Starym Kębłowie - przedstawienie pt. „Ekobajka”, opiekun: Agnieszka Cmiel - grupa „Tik-tak” z kl. 0 Szkoły Podstawowej w Woli Żelechowskiej - teatrzyk pt. „Trzy misie”, opiekun: Barbara Trzpil - uczniowie kl. I-III Szkoły Podstawowej w Starym Goniwilku - przedstawienie pt. „Bal u królewny Anabelki”, opiekunowie: Renata Klimaszewska i Agnieszka Barszcz - grupa teatralna ze Szkoły Podstawowej w Starym Goniwilku - spektakl profilaktyczny pt. „Trędowaty, bo nie kochany”, opiekun: Monika Płatek - uczniowie Szkoły Podstawowej w Żelechowie - spektakl pt. „Czerwony Kapturek”, opiekun: Jolanta Moreń.

REKLAMA:


Wszystkie występy spotkały się z wielkim uznaniem publiczności, która niezwykle żywiołowo je oklaskiwała. O wysokim poziomie przeglądu świadczyła znakomita gra aktorska, jak również własnoręcznie wykonane, kolorowe stroje i rekwizyty. Przegląd pozwolił młodym, początkującym aktorom uwierzyć w siebie i swoje możliwości, rozwinął ich wyobraźnię oraz przeniósł wszystkich uczestników wydarzenia w magiczny świat teatru.

MGOK Żelechów

Odwiedź nas na facebooku

Galeria 159

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

(, #IP 38ddf96a8a) Odpowiedz

Jak pięknie i wiosennie!