Rozrywka

Dla dzieci o Jasiu i drzewie fasolowym w Miętnem

Dodano:
garwolin - Dla dzieci o Jasiu i drzewie fasolowym w Miętnem

Pomagaj innym, bo w życiu nie można tylko brać, ale trzeba też umieć dać – taki oto morał niosło za sobą kolejne przedstawienie teatralne dla dzieci pt. „Jaś i drzewo fasolowe”, które odbyło się w miniony wtorek w Powiatowym Centrum Kultury i Promocji w Miętnem.

Spektakl pt. „Jaś i drzewo fasolowe” zrealizowany został na podstawie angielskiej baśni, która uczy że rodzina, miłość i zdrowie są ważniejsze niż bogactwo.

Niezwykła scenografia, piękna autorska muzyka, doskonałe, kolorowe stroje i rekwizyty stworzyły atmosferę nauki i rozrywki z mnóstwem wrażeń artystycznych. Przedstawienie przybliżyło dzieciom atmosferę wsi. Młodzi widzowie zapoznali się ze zwierzętami domowymi, rodzajami zbóż i warzyw. Tytułowy bohater – Jaś wyrusza na targ, aby sprzedać krowę, która jest jedynym źródłem dochodu. Tam w zamian za „Krasulę” otrzymuje od zielarki pięć ziarenek zaczarowanej fasoli. Wyrzucona przez mamę fasola zaczyna rosnąć aż do chmur. Zaciekawiony Jaś wspina się na nią i tam spotyka go wiele przygód i przeżyć…

REKLAMA:


Celem spotkań najmłodszych z teatrem jest przede wszystkim edukacja teatralna i dobra zabawa. Teatr przygotowuje widza do pracy intelektualnej, pobudza ciekawość i jest bardzo ważnym elementem edukacji. Może zaspokoić potrzeby psychiczne dziecka i odgrywać niezwykle istotną rolę w kształtowaniu jego osobowości.

Doświadczenie teatru przez najmłodszych to nie tylko bycie widzem. To również zabawy teatralne, w których dziecko staje się aktorem.

- Spektakl pt.”Zaczarowany młynek” nie mógł się odbyć z przyczyn niezależnych od organizatora. Za co serdecznie przepraszamy – informuje Beata Pasternak dyrektor PCKiP w Miętnem. – Mamy jednak nadzieję, że przygody Jasia przypadły dzieciom i rodzicom do gustu – dodaje.

Powiatowe Centrum Kultury i Promocji w Miętnem zaprasza na kolejne spektakle do dworku w Miętnem. Szczegóły niebawem.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 54

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.