Sport

III Duathlon Garwoliński za nami

Dodano:
garwolin - III Duathlon Garwoliński za nami

Wczoraj w Garwolińskiej Strefie Aktywności Gospodarczej odbył się III Duathlon Garwoliński. Podczas wydarzenia dopisała zarówno pogoda, jak i frekwencja, która była rekordowa. Impreza rozwijająca się z roku na rok wpisała się na stałe do kalendarza wydarzeń sportowych na terenie powiatu.

Zawodnicy do pokonania mieli około 27-kilometrową trasę, biegnąc i jadąc na rowerze. Wśród zapisanych osób decydowanie przeważali panowie. Najwięcej osób zgłosiło się z Lublina. Na drugim miejscu uplasowała się Warszawa, a na trzecim Garwolin.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, a na najlepszych czekały statuetki. O nagrody  można było walczyć w klasyfikacji generalnej – Open Mężczyźni i Open Kobiety oraz w różnych kategoriach wiekowych.

Celem zawodów była popularyzacja kolarstwa, biegania i turystyki rowerowej, zachęcanie do prowadzenia zdrowego trybu życia, aktywnego wypoczynku i rekreacji oraz integracja amatorów jazdy na rowerze oraz biegania.
Organizatorami wydarzenia byli: Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie, Stowarzyszenie „Truchtacz.pl” oraz Garwolińskie Stowarzyszenie Kolarskie „Horyzont”.

REKLAMA:


W kategorii open najlepiej spisał się Jan Popławski z Neon Team z Ostrowca Świętokrzyskiego, który przejechał metę z czasem 55 min 36sek. Drugi był Sebastian Węgliński, a trzeci Łukasz Danielak. Mieszkańców powiatu najlepiej reprezentował Łukasz Biernacki z Victusa Rębków, który zajął 10. miejsce.

Wśród pań najlepiej wypadła Eliza Pitura z Lublina dojeżdżając na 31. pozycji w kategorii „open” z czasem 1 godz. 13 min. Druga byłą Magdalena Baszta, a trzecia Katarzyna Strusińska.

Szczegółowe wyniki TUTAJ.

własne, csik, AS

Odwiedź nas na facebooku

Galeria 76

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.