Rozrywka

Dumni z Polski - Dzień Flagi w Garwolinie

Dodano:
garwolin - Dumni z Polski - Dzień Flagi w Garwolinie

Kokardy narodowe i biało-czerwone chorągiewki były widoczne w całym mieście! Centrum Sportu i Kultury jak co roku zorganizowało obchody Dnia Flagi na Skwerze Solidarności. Świętowały całe rodziny – dzieci i rodzice mieli okazję zagrać w patriotyczne gry edukacyjne, malować symbole narodowe oraz posłuchać polskich piosenek.

Dużą popularnością cieszyły się aktywności artystyczne. Klub Seniora zaproponował najmłodszym łamigłówki oraz kolorowanki. Dzieci rysowały orła białego, flagę i wszystko, co kojarzy im się z Polską. Każdy mógł również chwycić za pędzel i przyczynić się do powstania wielkiego biało-czerwonego dzieła. Rozciągnięta pomiędzy drzewami folia służyła za płótno dla młodych malarzy, którzy pokazali jak widzą symbole narodowe. Dzieło miało długość kilkudziesięciu metrów!

W organizację wydarzenia włączyło się Stowarzyszenie Calos Cagathos, którego członkowie prowadzili warsztaty z robienia kokard narodowych, znanych szerzej jako kotyliony. Każdy przechodzień mógł otrzymać gotową kokardę lub zrobić ją sam. Oprócz kotylionów były także biało-czerwone chorągiewki. Centrum Sportu i Kultury rozdało ich ponad 700.

Każdy miał możliwość zagrania w gry patriotyczne i edukacyjne, by sprawdzić swoją wiedzę na temat Polski. Dzieci grały m.in. w „Kocham Cię, Polsko”, „Polak mały” i „Układanki ludowe”. Na skwerku nie zabrakło lizaków dla dzieci i waty cukrowej w kolorach białym i czerwonym. Dzień Flagi upływał przy piosenkach, które mieszkańcy Garwolina wybrali podczas akcji zorganizowanej na Facebooku przez CSiK. Można było usłyszeć takie utwory jak: „Najwięcej witaminy mają polskie dziewczyny”, „Róża czerwona”, „Prawy do lewego”, a także piosenki Kultu, Chłopców z Placu Broni i Czesława Niemena.

REKLAMA:


Księga wpisów dla Polski

W związku z tegorocznymi obchodami 100. rocznicy odzyskania niepodległości Urząd Miasta Garwolina wystawił na Skwerze Solidarności pamiątkową księgę „Garwolin dla Niepodległej”. Inauguracja wpisów nastąpiła właśnie 2 maja, jednak jeśli ktoś nie zostawił swojego śladu, będzie mógł to zrobić na kolejnych miejskich uroczystościach. Do listopada księga będzie przekazywana do różnych instytucji, firm, placówek oświatowych. Celem jest zebranie podpisów na pamiątkę okrągłej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Podpisy złożyli dzisiaj między innymi Burmistrz Miasta Garwolina Tadeusz Mikulski, Przewodniczący Rady Miasta Marek Jonczak, Starosta Powiatu Garwolińskiego Marek Chciałowski i dyrektor Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie Jarosław Kargol.

Zbieramy kilometry

Przez cały Dzień Flagi Centrum Sportu i Kultury zbiera kilometry dla biało-czerwonej. Wszyscy, którzy pragną spędzić 2 maja aktywnie, moga włączyć dowolna aplikację biegową i przyłączyć się do zabawy. Celem jest udział 100 osób w zabawie: można biegać, chodzić, jeździć na rowerze lub na rolkach, a później wynikiem z aplikacji pochwalić się pod postem konkursowym na Facebooku. Na tych, którzy pokonają najwięcej kilometrów czekają nagrody. Do końca dnia można wziąć udział w zabawie. Link do posta konkursowego znajduje się tutaj.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 91

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.