Sport

Wiktor zwycięzcą na orliku w Żelechowie

Dodano:
garwolin - Wiktor zwycięzcą na orliku w Żelechowie

1 maja 2018 r. na orliku w Żelechowie odbył się Turniej Szóstek Piłkarskich o Puchar Starosty Powiatu Garwolińskiego Marka Chciałowskiego. Do rywalizacji przystąpiło 8 drużyn reprezentujących powiat garwoliński, rycki oraz Siedlce. Najlepiej poradził sobie Wiktor.

Turniej rozgrywany był w dwóch grupach, z których po dwie drużyny awansowały do półfinałów. Były to:  Millor Siedlce i FC Luksusowa z grupy A oraz Wiktor i Selmar Polska z grupy B.

W pierwszym półfinale drużyna z Siedlec stoczyła bardzo wyrównany pojedynek z Selmarem, który rozstrzygnęły rzuty karne na korzyść Siedlec. W drugim półfinale Wiktor pokonał FC Luksusową 1:0. W meczu o III miejsce między Selmarem a FC Luksusową znów zadecydowała seria rzutów karnych, w której Selmar kolejny raz miał pecha. Mecz finałowy zakończył się pewnym zwycięstwem Wiktora nad Millor Siedlce 4:1. Wiktor wygrał wszystkie swoje mecze.

Najlepszym bramkarzem turnieju został Kamil Białecki z Wiktora, który dzięki swoim umiejętnościom, jak i świetnej współpracy z kolegami z obrony, tylko raz wyjmował piłkę z bramki. Statuetka dla najlepszego strzelca turnieju powędrowała do Karola Niegowskiego z Millor Siedlce. Nad sprawnym przebiegiem turnieju czuwali sędziowie: Grzegorz Gardziński i Sebastian Lusawa.
 

REKLAMA:


Celem, jaki przyświecał organizatorom turnieju – animatorom orlika:  Joannie Włodarczyk i Andrzejowi Głodkowi, była popularyzacja amatorskich rozgrywek piłki nożnej i stworzenie warunków do aktywnego spędzenia wolnego czasu przez młodzież i dorosłych. Dzięki przyjaznej, sportowej atmosferze i pięknej, słonecznej pogodzie udało się to osiągnąć.

Organizatorzy dziękują staroście za ufundowanie pucharów oraz stałe wspieranie działań podejmowanych na boisku „Orlik 2012” w Żelechowie.

Kolejność końcowa drużyn:
I Wiktor
II Millor Siedlce
III FC Luksusowa Garwolin
IV Selmar Polska
V-VI Olimpik Zgon Żelechów
       Kłoczew
VII-VIII Bajpol Żelechów
       Stado Bydła Żelechów


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 19

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.