Sport

Złota Agata

Dodano:
garwolin - Złota Agata

Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Sochaczewie był organizatorem Mazowieckich Finałów Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Biegach na Przełaj. Impreza odbyła się 27 kwietnia w miejscowości Kamion, która już po raz trzeci na przestrzeni 6 lat przeprowadzała takie zawody. Do rywalizacji o medale i punkty do Wojewódzkiego Współzawodnictwa Sportowego, stanęło prawie 1000 młodych biegaczy z 42 powiatów województwa, w sześciu kategoriach wiekowych. Świetny występ w zawodach zaliczyła Agata Szaniawska.

Aby wystartować w mazowieckich finałach, należało najpierw przebrnąć przez eliminacje powiatowe, a następnie regionalne, z których mogło wystąpić po 12 uczestników w każdej kategorii.  Powiatowy SZS w Garwolinie zorganizował zbiorowy wyjazd, który zaowocował całkiem przyzwoitymi wynikami naszych reprezentantów. 

Gwiazdą numer jeden była uczennica II klasy Gimnazjum Powiatowego w Garwolinie, Agata Szaniawska, która na trudnej 1000 metrowej trasie, nie dała żadnych szans swoim rywalkom i z dużą przewagą ukończyła bieg na pierwszej pozycji. Tu należy dodać, że Agata  uwielbia biegi przełajowe i był to jej już czwarty medal w igrzyskowej rywalizacji. W  2015 roku wywalczyła I miejsce w Radomiu, w 2016 II miejsce w Ostrołęce i w 2017 II miejsce w Ciechanowie. Pozostali nasi reprezentanci też spisali się nieźle i zdobyli 4 miejsca w pierwszej dziesiątce, a wszyscy startujący zdobyli punkty dla powiatu garwolińskiego.

Ewelina Kucharska – SP w Uninie – IVm w biegu na 800m klas VI
Olga Świesiulska – SP w Głoskowie – Vm  w biegu na 1000m klas VII
Adam Makulec  Gimnazjum Powiatowe - który startował po kontuzji – VI m na 1500m klas II
Karolina Kucharska – Gimnazjum w Uninie – VII m na 1000m klas II

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.