Wiadomości

10 lat Puchatkowa

Dodano:
garwolin - 10 lat Puchatkowa

W piątek 27 kwietnia społeczność gminy Pilawa obchodziła jubileusz 10-lecia istnienia Niepublicznego Przedszkola Puchatkowo w Lipówkach. Uroczystość pełna atrakcji, była okazją do wspomnień, integracji uczestników wydarzenia, gratulacji i życzeń.

Uroczystość otworzyła dyrektor Przedszkola Puchatkowa Agnieszka Głasek.
- Te 10 lat wspominam z ogromnym sentymentem, bo wiele rzeczy dobrych się zadziało, wielu absolwentów nasze przedszkole mile wspomina i myślę, że to jest ogromne osiągniecie i sukces. Zawsze moim celem było tworzenie miłej, rodzinnej atmosfery. Chcieliśmy zawsze dbać o dzieci. Goście, którzy nas odwiedzają wchodząc do przedszkola czują tę atmosferę. I to był cel  - stworzyć dzieciom drugi dom, w którym są ciocie, które okazują serce, które przytulają, które są bardzo życzliwe, które się dzielą swoimi pomysłami, które na co dzień tak naprawdę masę dobra tym dzieciom przekazują – mówiła dyrektor.

Przy okazji jubileuszu Agnieszka Głasek wyraziła wdzięczność osobom, które wspomagały pracę przedszkola. Nauczycielom i rodzicom podziękowała za współpracę.

- Podczas tej 10-letniej przygody z edukacją nauczyłem się tak wiele. Miałam wiele wyzwań. Myślę, że dałam im radę dzięki życzliwym ludziom na mojej drodze. Kocham te dzieci, kocham to co robię. Mam nadzieję, że ta przygoda będzie trwała i trwała. Przybywa nam dzieci w przedszkolu, przybyło przedszkole w Chotyni, a teraz tam jest szkoła. Ta przygoda jest coraz bardziej kolorowa i coraz więcej dla mnie znaczy – mówiła dyrektor.

REKLAMA:


- Miałam przyjemność przecinać wstęgę jak to przedszkole zaczęło funkcjonować – mówiła podczas uroczystość burmistrz miasta i gminy Pilawa Albina Łubian. - Pani dyrektor podjęła się bardzo dużego przedsięwzięcia. Te 10 lat temu takie przedszkola były bardzo nieliczne i pani miała szereg obaw i wątpliwości - czy to się uda, czy przyjdą ludzie, czy sobie poradzi... Myślę, że ciężar finansowy związany z utworzeniem tego przedszkola był również ogromny. Jak widać pani dyrektor sobie ze wszystkim poradziła. Młoda prężna dziewczyna, która rzeczywiście przez te lata wiele osiągnęła. Myślę, że państwo jesteście tego dowodem, bo macie okazję obserwować pracę pani dyrektor. Jestem pełna podziwu pani Agnieszko – mówiła włodarz.

- Pani Agnieszka 10 lat temu zaryzykowała, państwo (rodzice) zawierzyliście – też zaryzykowaliście, kadra-panie też zaryzykowałyście. Coś nowego, jak startuje to nie jest nic pewnego. Tam gdzie samorządy nie są wydolne okazało się, że inicjatywa prywatna może państwu ułatwić pracę a dzieciom dać podstawę. Rodzicom szczególnie gratuluję, ponieważ zaryzykowaliście i się udało. Wspaniała inicjatywa, to się rozwija. Kuźnia Talentów (w Chotyni) więc jest potencjał. Życzę dalszych jubileuszów. Lipowianka w rodzinnych stronach zrobiła coś, co służy wszystkim - mówił poseł na Sejm RP Grzegorz Woźniak.

Życzenie złożyły też doświadczona nauczycielka Maria Gudro – Homicka i dyrektorki: Beata Skierkowska i Jadwiga Polak.

W uroczystości udział wzięli też nauczyciele, pracownicy oświaty, rodzice, absolwenci i oczywiście mali uczniowie przedszkola.

Wydarzenie uświetnił występ przedszkolaków. Dzieci miały wiele zabawy przy występie iluzjonistki. Z okazji 10-lecia placówki nie mogło zabraknąć pysznego jubileuszowego tortu.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 129

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.