Sport

Złoto cheerleaderek z Garwolina. Będą reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy w Finlandii!

Dodano:
garwolin - Złoto cheerleaderek z Garwolina. Będą reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy w Finlandii!

W tegorocznych Mistrzostwach Polski Cheerleaders w Chorzowie uczestniczyło ponad 2 tysiące zawodników. Przez 3 dni od 21 do 23 kwietnia na arenie hali MORiS w Chorzowie rywalizowało ze sobą 150 zespołów, które oceniało 30 sędziów z czterech krajów. W tym wydarzeniu nie zabrakło również reprezentantek z Garwolina, które zdobyły kilka medali, w tym złoto w kategorii seniorskiej.

Do udziału w mistrzostwach przystąpiły trzy drużyny, na co dzień trenujące w rodzimym klubie „No Name” pod kierownictwem Izabeli Nierwińskiej i Zofii Kisiel. Zespoły z Garwolina rywalizowały w dywizji Cheer Dance, w konkurencji Freestyle Pom w kategorii wiekowej: senior i junior młodszy oraz w dywizji Pom Dance Elite w kategorii wiekowej senior II.

Wszystkie dziewczęta reprezentujące nasze miasto były bardzo zdeterminowane, by osiągnąć sukces. Tancerki ćwiczyły po kilka razy w tygodniu, poświęcając bardzo dużo czasu i energii na doskonalenie swoich umiejętności, ale opłacało się! Nasze seniorki zdobyły pierwsze miejsce w kategorii Cheer Dance Freestyle Pom i zostały mistrzyniami Polski! Na ich szyjach zawisły upragnione złote medale! Dzięki temu wspaniałemu osiągnięciu dziewczęta będą reprezentowały Polskę na Mistrzostwach Europy, które odbędą się już w lipcu w Finlandii!

Sukces odniósł również zespół No Name w kategorii Junior Młodszy. Dziewczynki w przedziale wiekowym 9-13 lat zajęły trzecie miejsce w konkurencji Cheer Dance Freestyle Pom!

- Poziom zawodów był bardzo wyrównany i brązowy medal, który otrzymały młode tancerki jest wielkim wyróżnieniem! Niemałym zaskoczeniem jest fakt, że brązowy medal w konkurencji Pom Dance Elite w kategorii senior II zdobyły również cheerleaderki z grupy Senior II! Był to debiutancki występ mam, które zawiązały grupę taneczną zaledwie 4 miesiące temu! Jak się okazuje dobrej zabawie mogą towarzyszyć wspaniałe osiągnięcia na arenie ogólnopolskiej! Nasz duet Gabriela Gora i Dominika Iwanenko, zajęły czwarte miejsce w kategorii Cheer Dance Freestyle Pom – relacjonuje Diana Kwiatkowska.

Gratulujemy dziewczynom i dziękujemy za wspaniałą postawę i zaangażowanie.

REKLAMA:


Mistrzostwa Polski Cheerleaders 2018 zorganizowane w Chorzowie były świetną okazją do zobaczenia różnych konkurencji i stylów tańca. Były również piękne, kolorowe stroje, ciekawe choreografie i zaangażowani kibice. Dziewczęta z zespołów „Dream Team” odniosły tam kolejne sukcesy w swojej karierze. Gratulujemy zespołom i trenerkom i cieszymy się że po raz kolejny Garwolin jest godnie reprezentowany i rozsławiany na całą Polskę i Europę!

Lista wszystkich tancerek:
Reprezentantki Szkoły Podsatwowej Nr 5 w Garwolinie: Wojciechowska Oliwia, Kwiatkowska Pola, Szopa Julia, Szuwara Maria, Ositek Jowita, Mikulska Alicja, Zduniak Oliwia, Gora Gabriela, Brzeźnicka Joanna, Baran Amelia, Czaplarska Zuzanna, Iwanenko Dominika (Gimnazjum Nr 5).
Reprezentantki Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 w Garwolinie: Makulec Maja, Frąckiewicz Wiktoria
Reprezentantki Szkoły Podstawowej Nr 2 w Garwolinie: Krykant Karolina, Kałaska Kaja, Kondej Wiktoria, Rosa Zuzanna, Kałaska Jagoda.
Reprezentantki Szkoły Podstawowej w Trąbkach: Bukowska Oliwia, Bukowska Lena, Grzeszczak Zuzanna.
Reprezentantka Szkoły Podstawowej w Wildze: Piskała Zofia.
Reprezentantka Szkoły Podstawowej w Pilawie: Sokół Matylda.
Reprezentantka Zespołu Szkół w Starym Pilczynie: Błażejczyk Kornelia.
Reprezentantka Szkoły Podstawowej w Michałówce: Pałyska Aleksandra.
Reprezentacja z Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Garwolinie: Wałachowska Anna, Chłopek Aleksandra, Zalewska Zuzanna, Mikos Matylda, Paziewska Izabela.
Reprezentantka Liceum Ogólnokształcącego im. Józefa Piłsudskiego w Garwolinie: Balkiewicz Milena.
Reprezentantka Zespołu Szkół w Miętnem: Grzeszczak Natalia.
Reprezentantka LO w Żelechowie: Krawczyk Weronika.
Tancerki występujące w kategorii Senior II: Makulec Kamila, Ositek Anna, Kwiatkowska Diana, Mikulska Katarzyna, Baran Katarzyna, Rosa Renata.

Oprac. Diana Kwiatkowska, AS

Odwiedź nas na facebooku

Galeria 62

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.