Wiadomości

Bilans weekendu majowego na drogach powiatu

Dodano:
garwolin - Bilans weekendu majowego na drogach powiatu

Okres majowego wypoczynku już za nami. Był to okres pracowity dla garwolińskich mundurowych. W ciągu 9 dni kilkudziesięciu funkcjonariuszy dbało o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu. Policjanci garwolińskiej drogówki wyjechali do 5 wypadków, 23 kolizji drogowych. W zdarzeniach drogowych 7 osób zostało rannych.

Tegoroczny weekend majowy dla niektórych podróżnych rozpoczął się już w piątek 27 kwietnia i trwał do niedzieli 6 maja. Jak wiadomo okres długiego wypoczynku zawsze jest czasem wytężonej pracy mundurowych. Aż kilkudziesięciu funkcjonariuszy na terenie powiatu garwolińskiego prowadziło wzmożone działania pn. „Bezpieczny weekend majowy”. Stróże prawa kontrolowali stan trzeźwości kierowców, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy i czy dzieci przewożone są w fotelikach.

W trakcie majówkowych kontroli drogowych „wpadło” aż 7 kierujących, którzy prowadzili pojazd mechaniczny w na podwójnym gazie.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających zgodnie z kodeksem karnym grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.