Wiadomości

„Hurra dzisiaj matura!”… czyli sezon maturalny w pełni

Dodano:
garwolin - „Hurra dzisiaj matura!”… czyli sezon maturalny w pełni

Od piątku 4 maja absolwenci szkół średnich zmagają się z egzaminem dojrzałości. Za nimi już m. in. język polski, matematyka i język angielski.

W piątek 4 maja o godzinie 9.00 maturzyści w całej Polsce zasiedli do najważniejszego egzaminu w życiu, tego dnia abiturienci sprawdzali swoją wiedzę z języka polskiego (poziom podstawowy). Po dwudniowej przerwie maturzyści powrócili do szkół, aby w poniedziałek napisać test matematyki a we wtorek z języka angielskiego. Egzaminy w tych dniach przeprowadzane były w dwóch turach, rano obowiązkowy poziom podstawowy, zaś od godziny 14.00 poziom rozszerzony. Ci, którzy w środę nie przystępowali to egzaminu rozszerzonego z matematyki mogli odrobinę odpocząć. To jednak nie koniec maturalnego maratonu. Testy z przedmiotów dodatkowych odbędą się w ciągu dwóch najbliższych tygodni, już dziś - w czwartek biologia i historia sztuki, a w piątek WOS i informatyka.

Czwartek był również pierwszym dniem przeprowadzania matur ustnych, które potrwają do 22 maja. Uczniowie zdają egzaminy ustne według harmonogramów przyjętych przez szkoły.

Co o tegorocznych egzaminach sądzą maturzyści?


- Zaskoczyła mnie „Lalka” , nie było to jednak duże wyzwanie. Jak zwykle nie sprawdziły się przypuszczenia, tym razem związane z tym że obchodzimy 100 - lecie niepodległości i temat związany będzie z patriotyzmem, jednak temat tęsknoty był tematem dosyć szerokim i stosunkowo łatwo było dobrać odpowiednie przykłady. Matematykę oceniam jako trudniejszą niż test zeszłoroczny, ale jest to ocena humanisty, zależało mi tylko na tym aby ją zdać ( no może w miarę przyzwoicie). Angielski za to obfitował w dosyć zabawne teksty np. na temat psa skaczącego z trampoliny do wagonu pociągowego ,zaskoczył mnie tylko kreatywnością twórców zadań, poziom trudności był raczej optymalny - tłumaczy Karol Walicki, absolwent KLO w Garwolinie.

REKLAMA:


- Stopień trudności tegorocznych matur nie był bardzo wysoki, choć do najłatwiejszych też nie należał. Po wstępnym sprawdzeniu odpowiedzi jestem zadowolony ze swoich wyników. Dziś zmierzyłem się z ustną częścią języka polskiego - mówi Piotr Dąbrowski z ZSP nr 1 w Garwolinie

- Matematykę oceniam jako banalną. Nie wykorzystałem całego czasu przeznaczonego na ten test. Niestety z polskiego trochę nie podpasował mi temat. O angielskim mogę powiedzieć tyle, że nie był bardzo trudny
– mówi Piotr Mazur z LO na Długiej.

Humoru i zdrowego dystansu w sieci nie brakuje

Każdego roku maturzyści komentują w internecie swoje egzaminy. Na forach i portalach społecznościowych ukazują się zdjęcia, memy czy grafiki odnoszące się treścią do matur. We wtorek, po egzaminie z języka angielskiego pojawiło się chyba najwięcej śmiesznych zdjęć. Nawiązywały one do psa jeżdżącego pociągiem, słonia stojącego w ogrodzie, czy starszej pani broniącej się przed bandytą… selfiestickiem!


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Błąd (, #IP 9ff89f2732) Odpowiedz

W piątek odbyła się matura z jezyka polskiego w poniedziałek z matematyki, wkradł się błąd 😉

men (, #IP ba2fa01ca8) Odpowiedz

To w zawodówce w Miętnym mature zdawali. Chyba celebryta Jakub załatwił.

po co się uczyć? PIS załatwi (, #IP 70bbb356ed) Odpowiedz

okaże się jak celebryta zda maturę.Pracę na stanowisku to już ma załatwioną,Jak za komuny w teczkach funkcje były przydzielane,ZMIENIŁ SIę TYLKO KOLOR PARTII

Ciekawość (, #IP f9ca3a45e3) Odpowiedz

A szanowny pan/pani gdzie kończył szkołę? Może przypadkiem na uniwerku w dwójce? 😂

(, #IP 761a521391) Odpowiedz

Widac po komentarzu ze dwojka, w Mietnym xd zaraz pewnie po tej maturze, ktorą zdaja dwie osoby na 30 😂😂😂