Wiadomości

Garwolin: Przejścia dla pieszych będą bezpieczniejsze

Dodano:
garwolin - Garwolin: Przejścia dla pieszych będą bezpieczniejsze

Miasto Garwolin informuje, że zostało beneficjentem programu "Bezpieczna droga do szkoły", w ramach którego Fundacja ORLEN – DAR SERCA przekazała kwotę w wysokości 51 000,00 złotych na poprawę oznakowania przejść dla pieszych zlokalizowanych przy ulicach: Korczaka, Al. Żwirki i Wigury, Al. Legionów oraz Rataja.

W ramach każdego przejścia dla pieszych zostaną wykonane prace poprawiające w znacznym stopniu bezpieczeństwo. W zakres prac wejdzie wykonanie oznakowania poziomego przejść dla pieszych w technologii grubowarstwowej na czerwonym tle, wykonanie mikro progów zwalniających w kolorze czerwonym tzw. linie wibracyjne i oznakowanie pionowe przejść dla pieszych (znak D-6 i T-27) na żółtym tle (fluorescencyjne).

Zastosowanie powyższych rozwiązań poprawi widoczność przejść dla pieszych w bezpośredniej bliskości szkół podstawowych co wpłynie pozytywnie na bezpieczeństwo pieszych użytkowników ruchu drogowego, w szczególności dzieci do szkół.

UM Garwolin, opr. AS

REKLAMA:

Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

(, #IP 1bf4c8e907) Odpowiedz

Wystarczy nie włazić na pasy gapiąc się w telefon,albo po prostu na zasadzie ja jestem najhważniejsza/szy