Wiadomości

10 czerwca - piknik dla Karolka Szaniawskiego

Dodano:
garwolin - 10 czerwca - piknik dla Karolka Szaniawskiego

Szkoła Podstawowa w Starym Pilczynie zainicjowała organizację w dniu 10 czerwca 2018r. pikniku charytatywnego na rzecz 7-letniego Karola Szaniawskiego, mieszkańca gminy Łaskarzew cierpiącego na dystrofię mięśniową Duchenne’a, nieuleczalną chorobę powodującą zanik wszystkich mięśni, w tym mięśni oddechowych i serca. Dochód uzyskany z pikniku zapewni rodzicom Karolka sprowadzenie leku oraz możliwość rehabilitowania chłopca przez kilka miesięcy.

Choroba 7-letniego Karolka postępuje bardzo szybko. Karolek wymaga codziennej rehabilitacji, aby jak najdłużej być w dobrej formie. Na chwilę obecną nie ma leku, który mógłby wyleczyć chłopca całkowicie. Są tylko leki spowalniające rozwój choroby, sprowadzane z zagranicy. Jest to duży wydatek dla rodziców Karolka -  Anny i Pawła Szaniawskich. Oprócz tego chłopiec korzysta z prywatnej rehabilitacji kilka razy w tygodniu, z wizyt u lekarzy – specjalistów: neurologów, kardiologów, laryngologów. 7-latek musi też korzystać z basenu i ćwiczeń w domu.

Osoby zainteresowane wsparciem pikniku na rzecz Karolka i przekazaniem gadżetu, vouchera, bonów lub sprzętu, proszone są o kontakt z osobą administrującą wydarzenie na Facebooku.

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.