Rozrywka

Leśne Skrzaty na majówce w Miętnem

Dodano:
garwolin - Leśne Skrzaty na majówce w Miętnem

3 maja przedszkolaki z Publicznego Przedszkola „Leśne Skrzaty” z Michałówki wraz z rodzicami spotkały się w Powiatowym Centrum Kultury i Promocji w Miętnem na pikniku rodzinno-historycznym zorganizowanym z okazji 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Plenerowa majówka rozpoczęła się od występów naszych dzieci, które gorąco dopingowali rodzice. Dzieci, nauczycieli, rodziców i gości powitała w/z dyrektora Wioletta Przybysz. W słowach powitania podkreśliła, że historia przedszkola rozpoczęła się właśnie w mietnieńskim dworku, gdzie przed laty swoją siedzibę miało przedszkole.

REKLAMA:


W programie „Jestem Polakiem” przedszkolaki wyśpiewały swoją dumę i radość z bycia małymi polkami i polakami, tańczyły nasze polskie tańce narodowe t.j. krakowiak czy polonez oraz, jak to zwykle bywa, zgromadziły najliczniejszą publiczność.

- Na majówce w parku w Miętnem spotkaliśmy się, aby uczcić rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Tym wydarzeniem, chcielibyśmy uczcić również przypadające w tym roku 100-lecie odzyskania Niepodległości. Zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważna w wychowaniu jest pamięć historyczna oraz kształtowanie od najmłodszych lat właściwej postawy patriotycznej. Zaangażowanie dzieci, rodziców i nauczycieli w przygotowanie tego radosnego wydarzenia pozwala mieć nadzieję, że pałeczkę pamięci i dumy z tego, że jesteśmy Polakami przekazujemy młodemu pokoleniu. Dziękujemy za zaproszenie Powiatowemu Centrum Kultury i Promocji w Miętnem oraz publiczności za obecność i brawa
– mówi Paulina Gawenda z Przedszkola „Leśne Skrzaty” w Michałówce.


Paulina Gawenda, opr. AS

Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.