Sport

Dominacja Delfina w Rykach

Dodano:
garwolin - Dominacja Delfina w Rykach

12 maja 2018 w Rykach odbyły się VI Powiatowe Zawody Pływackie, w których wystąpiło 32 zawodników UKS Delfin Garwolin. Młodzi pływacy z naszego powiatu mogą pochwalić się udanymi startami.

Zawody rozpoczęły się od rywalizacji najmłodszych zawodników, którzy mimo, że trenują w Klubie pod okiem trenera Wojciecha Mianowskiego dopiero od 3,5 miesiąca, już pokazują, że nie chcą być tylko w cieniu starszych kolegów i koleżanek, ale również chcą na siebie zwrócić uwagę.

Mimo, że dla niektórych były to pierwsze zawody w życiu to w sobotę już zdobyli medale, a były to: Domańska Karolina (I – 25m dowolny), Dziewanowska Nikola (II – 25m dowolny), Tomczuk Alicja (II – 25m klasyk) oraz Gos Kacper (III – 25m dowolny).

REKLAMA:


Następnie do rywalizacji przystąpili podopieczni Katarzyny Baran, wśród których najlepiej spisała się Siwek Barbara, która zdobyła złoty medal na 25m stylem dowolnym i srebrny na 25m grzbietowym. Później przyszedł czas na rywalizację zawodników trenera Waldemara Makowskiego, którzy również pokazali się z bardzo dobrej strony, a w szczególności: Karczmarczyk Julia (I – 50m grzbiet, III – 50m dowolny), Jonak Jagoda (I – 50m klasyk), Skupińska Maja (III – 50m dowolny i 50m grzbiet), Siwek Stanisław (I – 50m grzbiet, II – 50m dowolny), Skrzyniarz Michał (I – 50m klasyk, III – 50m dowolny) i Kargol Michał (II – 50m grzbiet).

Później przyszedł czas na kolejnych podopiecznych trenera Wojtka, tyle że już starszych, którzy zdecydowanie zdominowali rywalizację w swoich kategoriach, a dokonali tego: Więckowska Alicja (I – 50m dowolny i 50m grzbiet), Frąckiewicz Emilia (II – 50m dowolny i 50m klasyk), Kruszelnicka Olga (III – 50m klasyk), Sitnik Jakub (I - 50m grzbiet i II – 50m dowolny), Kenig Adam (I – 50m dowolny i 50m klasyk), Szczypek Mateusz (II – 50m dowolny i 50m klasyk) i Kot Patryk (III – 50m dowolny i 50m klasyk).

Na sam koniec zawodów odbyła się jeszcze rywalizacja w kategorii Open na 100 m stylem dowolnym ( I – Więckowska Alicja oraz I – Szczypek  Mateusz i II – Sitnik Jakub ) oraz 100m zmiennym ( I – Frąckiewicz Emilia oraz I – Kenig Adam i II – Siwek Stanisław ).


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 16

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.