Wiadomości z Garwolina

Znamy kandydatów PiS na włodarzy Garwolina, Łaskarzewa i Maciejowic

Dodano:
garwolin - Znamy kandydatów PiS na włodarzy Garwolina, Łaskarzewa i Maciejowic

W piątek 11 maja odbyła się konferencja prasowa zwołana przez posła na Sejm RP Grzegorza Woźniaka. Parlamentarzysta poinformował, że kandydatką na burmistrza Garwolina z ramienia Prawa i Sprawiedliwości będzie Iwona Kurowska, kandydatką na burmistrza Łaskarzewa będzie Anna Laskowska a kandydatem na wójta gminy Maciejowice będzie Tomasz Kwiatkowski.

W gminie Maciejowice i w mieście Garwolin PiS nie wystawiał jeszcze kandydatów. Natomiast Anna Laskowska drugi raz ubiega się o stanowisko burmistrza.

Podczas konferencji prasowej padły pytania odnośnie treści rozmów, jakie odbyli kandydaci na włodarzy z ramienia PiS, z premierem Morawieckim i szefem Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów  Markiem Suskim.

 - Jestem pod wrażeniem tego z jak ogromną troską minister i wojewoda pochylają się nad samorządowymi problemami. Przez długi czas rozmawialiśmy o problemie z naliczeniem subwencji oświatowej, które nie są wystarczające
– mówiła Iwona Kurowska.

- Rozmawiałem o zabezpieczeniu przeciwpowodziowym i o środkach na ten cel, o programie rozbudowy dróg lokalnych, o inwestycjach wodociągowych, kanalizacyjnych i infrastrukturalnych – mówił Tomasz Kwiatkowski.

Więcej środków z budżetu centralnego dla powiatu?


Podczas konferencji kandydaci na włodarzy przekonywali, że dzięki odpowiedniemu rozeznaniu w możliwościach pozyskiwania środków zewnętrznych i dzięki kontaktom w rządzie można pozyskać więcej środków finansowych dla powiatu garwolińskiego.

- Wykorzystujemy czas na ostatnie poprawki przy programach wyborczych i na orientowanie się jakie możliwości stwarza strona rządowa – mówiła Iwona Kurowska. - Jesteśmy pełni szacunku dla tego co już zostało zrobione, ale uważamy i wiemy, że można zrobić więcej, być może lepiej dla naszych środowisk, dla naszej ziemi – mówiła kandydatka na burmistrza Garwolina, po czym podziękowała posłowi, wicemarszałek Marii Koc, ministrom: Tchórzewskiemu, Kowalczykowi i Zagórskiemu za dotychczasową współpracę i wyraziła nadzieję, że przy ich wsparciu będzie możliwość pozyskania większej ilości środków dla powiatu garwolińskiego.

– Wiemy, że możliwości budżetowe miast i gmin są ograniczone i są potrzebne duże środki zewnętrzne, by był możliwy rozwój tych naszych miejscowości. Na to liczymy – mówił Tomasz Kwiatkowski.

-  Nie po to są wydatkowane miliardy, żebyśmy mogli szybciej dojechać do Warszawy, ale po to by ziemia garwolińska, łaskarzewska i maciejowicka rozwijały się jeszcze szybciej
– mówił poseł Grzegorz Woźniak. - Państwo (kandydaci) pracują nad programem i mam nadzieje, że wyborcy to zauważą. Jest potencjał, ale ostatecznie to wyborcy zadecydują – dodał.
- Można wycisnąć z tego budżetu centralnego większe środki niż do tej pory – przekonywał poseł.

REKLAMA:


Podczas konferencji z ust posła na Sejm RP padła też ważna deklaracja: - Nie zajmujemy się rozliczeniami. Wyborcy rozliczają wszystkich włodarzy i radnych przy urnach. Po to jest urna wyborcza by rozliczyć burmistrza, wójta, radnego za to co zrobił. Nikogo nie straszymy. Nikogo nie wyrzucamy. Przed wyborami, ani po wyborach nie będziemy tego robić… Jeżeli ktoś zawini, no to … w każdym zakładzie pracy są sytuacje jakieś podbramkowe, ale my nie idziemy z rozliczeniem, my idziemy z propozycją. Spierajmy się na argumenty, spierajmy się na programy – mówił Grzegorz Woźniak.

Parlamentarzysta poinformował, że do sejmiku województwa mazowieckiego będzie kandydował Krzysztof Żochowski i Elżbieta Woźniak-Sionek. Kandydaci na inne stanowiska samorządowe z ramienia PiS zostaną zaprezentowani w kolejnych tygodniach.

Poniżej przedstawiamy sylwetki kandydatów:

Iwona Kurowska- kandydatka na burmistrza miasta Garwolin
Wykształcenie wyższe, magister filologii polskiej – KUL/ studia podyplomowe – Zarządzanie w polskiej administracji publicznej – PAN/ zarządzanie w oświacie /certyfikat - Coach Praktyk Biznesu.
Obecnie dyrektor szkoły – wcześniej: nauczyciel języka polskiego i animator kultury w środowiskach polonijnych w Buenos Aires w Argentynie, konsultant w Ośrodku Rozwoju Edukacji w Warszawie, dyrektor wydziału edukacji w Starostwie Powiatowym w Garwolinie, nauczyciel w szkołach ponadgimnazjalnych w Garwolinie.
Dwukrotnie wyjechała na misje do kraju globalnego południa Boliwii.
Członek PiS, członek Klubu Gazety Polskiej w Garwolinie, Honorowy Dawca Krwi.
Znajomość języków obcych – angielski, hiszpański.

Anna Laskowska – kandydatka na burmistrz miasta Łaskarzew
Wykształcenie wyższe, psycholog, absolwentka KUL (1993), specjalizacja z psychologii klinicznej i zarządzania oświatą; nauczyciel mianowany/ absolwentka podyplomowych studiów samorządowych UW.
Jest kierownikiem Prywatnego Centrum Pomocy Psychologicznej Synthesis w Garwolinie.
Była radną RM Łaskarzew w latach 2010-2014. Kandydowała  na burmistrza miasta Łaskarzew w 2014r. - wynik -  ok. 38%
Członek PiS od 2014r.
Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, przedstawicielem Stowarzyszenia dla Łaskarzewa „Nasza Ziemia”.

Tomasz Kwiatkowski
– kandydat na wójta gminy Maciejowice
Wykształcenie wyższe, mgr inż.  Zarządzania i Inżynierii Produkcji SGGW w Warszawie/ podyplomowe studia Administracja Publiczna WSPINS w Otwocku/ podyplomowe studia na Akademii Rozwoju Regionalnego -  Uniwersytet Warszawski.

Obecnie Kierownik PT KRUS w Garwolinie od 2.102017r., wcześniej od 2006 roku pracownik UG Maciejowice jako inspektor ds. pozyskiwania funduszy UE, inspektor ds. obronnych OC i ZK, zastępca kierownika USC.
Obecnie radny Rady Powiatu Garwolińskiego V Kadencji.
Jest członkiem partii Prawo i Sprawiedliwość, członkiem Klubu Młodzieży Patriotycznej Powiatu Garwolińskiego.

źródło: własne, mat. pras.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Wybory w Garwolinie (, #IP 956372838c) Odpowiedz

Trzy kandydatki na burmistrza Garwolina, dwie pani nauczycielki raczej nich zajmą się edukacja dzieci, chyba po to kończy się studia w danym kierunku żeby później pracować w swoim zawodzie, tylko jedna z Pan ma wystarczające doświadczenie żeby kandydować.

testament (, #IP 06b8c78266) Odpowiedz

2 tura wyborów i Kwiatkowski i Paprota! żaden z nich nie jest czysty....pracują poprzez wejścia,...,...,zajścia i inne lokalne układy. ożywili:) się kandydaci ....dopiero w 2018 roku.

Izba Skarbowa (, #IP 518eee6afc) Odpowiedz

koniec! koniec! koniec! z przekrętami w nadwiślańskiej gminie....koniec partactwa wójta, koniec partactwa w goku, koniec partactwa w gopsie, koniec partactwa w radzie gminy.

OMO (, #IP e2a6eaf2cc) Odpowiedz

W Maćkowicach zagłosujemy na Franię z GOKu.

W Maćkowicach - tylko Dymiński były oficer polityczny LWP. (, #IP 16c568081d) Odpowiedz

Pisowskie byle co (, #IP f6a2455012) Odpowiedz

HAHAHHAHAH PIS chce przejac wladze w miastach, moze nam Smoleńskie wiece beda robic każdego 10-tego .

w Garwolinie (, #IP cabdd1944d) Odpowiedz

jak w meczu z Niemcami. Graja wszyscy a na końcu wygrywa Mikulski.

wybory (, #IP 56ef889e55) Odpowiedz

A może coś konkretnego o spotkaniu z premierem, bo jak na razie to tylko wszyscy są pod wrażeniem spotkanie i nic poza tym

żenadua z pola (, #IP 526955fd56) Odpowiedz

należy być obytym i nie będzie żadnych wrażeń. krótko mówiąc to rutyna.

% (, #IP 42271bf8fe) Odpowiedz

100/100

serbio obudź się (, #IP 222633f465) Odpowiedz

tylko nie Laskowska w Łaskarzewie, proszę - zaglosowałbym nawet na pis, ale nie na tę kandydatkę. To miasto uśnie na wieki przy jej usposobieniu. Poczciwa kobicina, ale nie na taki urząd. Ten Nikodem Dyzma-Woźniak już chyba faktycznie jest do odstrzału skoro chwyta się takich rzytew. Może weź ją Nikosiu do rady powiatu wystaw, ale w tym naszym skansenie ktoś bardziej rzutki jest potrzebny. Historia, pomniki, proboszcz-polit yk, patriotyzm, to wszystko jest ważne, ale zupy na tym nie nagotujesz... A Panią Laskowską tak naprawdę będzie rządził proboszcz - arogancko nie kryjący się z tym że jest kapłanem tylko części mieszkańców... tych myślących na jedynie słuszną modłę

No ciekawe (, #IP e651225e55) Odpowiedz

Ciekawe kto w Sobolewie bedzie kandydowal. Oby pojawil sie kontrkandydat, bo czas wywalic ta klike Koszutskiego. Od 95 roku to juz wystarczy.

bida (, #IP 526955fd56) Odpowiedz

gadów w sobolewie jest mnóstwa a kandydat ino 1.

Trojanów (, #IP 9798f2c4da) Odpowiedz

Czas zmienić też Dyzmę z Trojanowa