Ciekawe tematy

Burmistrzem Garwolina będzie kobieta

Dodano:
garwolin - Burmistrzem Garwolina będzie kobieta

Wszystko wskazuje na to, że burmistrzem miasta Garwolin po wyborach samorządowych na jesieni 2018 r., będzie kobieta. Na dzień 14 maja 2018r. znane są trzy kandydatury na stanowisko włodarza stolicy naszego powiatu. O fotel burmistrza powalczą: Iwona Kurowska (na zdj. z prawej), Marzena Świeczak (w środku) i Urszula Zadrożna (na zdjęciu z lewej). Sprawdź CV kandydatek na burmistrza Garwolina.

Iwona Kurowska


Wykształcenie
    • wyższe, magister filologii polskiej – KUL
    • studia podyplomowe – Zarządzanie w polskiej administracji publicznej – PAN
    • zarządzanie w oświacie  - studia podyplomowe
    • międzynarodowy certyfikat - Coach Praktyk Biznesu.

Doświadczenie zawodowe
    • obecnie dyrektor Szkoły Podstawowej im. M. Wójcik w Wilkowyi
Wcześniej:
    • nauczyciel języka polskiego i organizator życia kulturalnego w środowiskach polonijnych w Buenos Aires w Argentynie w roku szkolnym 2017
    • konsultant w Ośrodku Rozwoju Edukacji w Warszawie (organizowała ogólnopolskie szkolenia i konferencje dla nauczycieli i dyrektorów szkół)
    • dyrektor wydziału edukacji w Starostwie Powiatowym w Garwolinie
    • nauczyciel w kilku szkołach w Garwolinie (najdłużej KLO, „Dwójka” na Alei Legionów, „Ekonomik”)
    • praca w kampaniach wyborczych samorządowych i parlamentarnych w latach 2010, 2011, 2014, 2015 na rzecz kandydatów PiS. Redaguje i składa biuletyny poselskie, wykonuje projekty ulotek wyborczych, plakatów i banerów.
    • Dwukrotnie odbyła wolontariat w Boliwii w parafii rzymskokatolickiej ze szkołą dla dziewcząt (lata 2012 i 2014).
     
Przynależność do organizacji i partii politycznych
    • członek PiS
    • członek Klubu Gazety Polskiej w Garwolinie
    •  Honorowy Dawca Krwi od 2008

Znajomość języków obcych

    • angielski
    • hiszpański


Marzena Świeczak

Wykształcenie
    • wyższe, magister fizyki Uniwersytetu Warszawskiego, specjalizacja sejsmologia
    • tytuł naukowy doktora nauk o Ziemi  - Uchwała Rady Naukowej Instytutu Geofizyki Polskiej Akademii Nauk o nadaniu stopnia doktora: 16.01.2008r.
    • studia podyplomowe z matematyki na Wydziale Matematyczno-Przyrodniczym Uniwerstytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie
    • nauczyciel dyplomowany z kompetencjami Mazowieckiego Lidera Nauczania Sukcesu

Doświadczenie zawodowe:

    • radna VII kadencji Rady Miasta Garwolin, wiceprzewodnicząca Komisji Spraw Społecznych. Inicjatorka programu Miejskich Grantów Oświatowych
    • od 2009 roku nauczyciel matematyki w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Garwolinie, szkolny koordynator lub uczestnik projektów edukacyjnych. Jest członkiem zespołu nauczycieli biorących udział w międzynarodowym projekcie edukacyjnym ERASMUS+. Współpracowała  z Agencją Pracy Twórczej wydającą czasopismo dla nauczycieli “Inspiracje Nauczanki”. Pracowała również jako nauczyciel fizyki w KLO.
    • w latach 2002 – 2010 związana z Instytutem Geofizyki PAN - studia doktoranckie i praca na stanowisku adiunkta.
     
Oprócz pracy naukowej miała okazję uczestniczyć w:
    • letnich szkołach naukowych np. Summer School 2002 on Structure and Tectonics of Active Convergent Margins , organizowanych przez  Geophysical Institute AS CR, Charles University Prague, and IASPEI, na zamku w Zahradkach (lipiec  2002),
    •  wymianach naukowych pomiędzy Instytutem Geofizyki PAN a Uniwersytetem w Oulu (Finlandia) oraz Instytutem Geofizyki Czeskiej Akademii Nauk, gdzie była na zaproszenie prof. Jarki Plomerovej.
    • międzynarodowych eksperymentach sejsmicznych: CELEBRATION 2000 i DANUBE 2004, PASSEQ 2006-2008,
    •  polskich i zagranicznych konferencjach naukowych,  podczas których prezentowała wyniki swojej pracy naukowej.

REKLAMA:


We współpracy z Instytutem Geofizyki Uniwersytetu Warszawskiego cyklicznie organizowała i przeprowadzała razem z dr Moniką Wilde-Piórko początkowo Noc Badacza, a później warsztaty edukacyjne w ramach Festiwalu Nauki w Warszawie. 

Przynależność do organizacji i partii politycznych

    • bezpartyjna
    • założyciel i wiceprezes Stowarzyszenia Calos Cagathos, z doświadczeniem w pozyskiwaniu funduszy zewnętrznych. Działacz społeczny, animatorka działań edukacyjnych w środowisku lokalnym, koordynator i realizator szeregu projektów, które za cel stawiają szeroko rozumianą działalność kulturalno-edukacyjną.

Znajomość języków obcych:
    • język angielski

Ma na koncie publikacje naukowe w tym w czasopismach z tzw. listy filadelfijskiej.


Urszula Zadrożna

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                              
Wykształcenie
    • wyższe, magister administracji – UMCS Lublin
    • studia podyplomowe – Zamówienia Publiczne, Informatyka, Zarządzanie oświatą,  Pozyskiwanie środków unijnych.

Doświadczenie zawodowe
    • Obecnie wicestarosta powiatu garwolińskiego. Wcześniej przewodnicząca rady powiatu, sekretarz powiatu, sekretarz miasta Garwolin.
     
Pracę rozpoczęła w 1979 r. w Urzędzie Miasta Garwolin, pracowała na wielu stanowiskach pracy, jak - sekretariat, wydział organizacyjny, obsługa rady, kadry, USC. Pracowała w Urzędzie Rejonowym jako kadrowa, następnie w Starostwie Powiatowym, zajmowała się oświatą, finansami,  środkami unijnymi.

Jest inicjatorką powstania Uniwersytetu Trzeciego Wieku i Garwolińskiej Rady Seniorów.

Przynależność do organizacji i partii politycznych:

  • nie należy do żadnej partii politycznej.
Jest jedną z założycielek Stowarzyszenia Wspólnota Powiatowa, w którym  realizowała wiele projektów z funduszy unijnych. W pierwszym rozdaniu środków unijnych była założycielką Lokalnej Grupy Działania na terenie powiatu garwolińskiego.

O Garwolinie mówi: To moja Mała Ojczyzna, kocham to miasto.

źródło: materiały prasowe kandydatek


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Jakie te panie mają programy wyborcze? (, #IP 1190b279b1) Odpowiedz

Mieszkam w tym mieście ok 10 lat.Coś się niby dzieje ale nie zawsze w dobrym kierunku.Miasto ok.18500 ludności a dobrze pozbawić nie ma się gdzie.Marketów za to jest kilka,sport ok choć sporty wodne to kiepsko bo tylko pływanie.Czy te panie chcą coś zrobić dla młodych ludzi by mieli co robić wieczorami a nie tylko pić na kwadracie?

nowy BUR... (, #IP 9664c57cff) Odpowiedz

Witam, Drodzy Czytelnicy tego Szacownego Portalu, nie ma nad czym się rozwodzić.... To Miasto potrzebuje Tadka bis;-) Niestety żadna z tych Szacownych Pań nie ma pojęcia o ZARZĄDZANIU!!!!!!!! ...a przynajmniej w ich krótkich zajawkach z życiorysu tego nie widziałem;-(((a to chyba jest w tym przypadku najważniejsze. Aby pozyskać gdziekolwiek środki na cokolwiek, potrzebne są znajomości, układy, układziki...to nie jest taka BUŁKA PARYSKA jak się Wam wydaje...Przykro mi widzieć takich kandydatów na Burmistrza ... w mieście w którym żyje od 40 lat!!! PS. nigdy nie byłem zwolennikiem P. Tadeusza, ale gdy widzę listę kandydatów to ...PROSZĘ P. Tadeuszu złóż swoją Kandydaturę.....

zadna z kandydatek nie ma nikogo innego (, #IP c47cd33747) Odpowiedz

(, #IP 33d814ee4b) Odpowiedz

zaufaj kobiecie może właśnie P.świeczak?

TAAAAA (, #IP 7f1ebb71b6) Odpowiedz

Pani Świeczak jak powie że coś zrobi to tylko powie a nie zrobi a pani Kurowska bardziej pasuje na celebrytkę niż na przyszłą panią burmistrz.

ciężki orzech (, #IP bb730b0288) Odpowiedz

- Zadrożnej nie lubię... nie mam niby nic do niej ale jakoś mi nie pasuje. - Świeczak nie znam nie wypowiadam się ale może jako umysł ścisły ogarnie tą kuwetę... - Kurowska niby na tak, sporo się słyszy o tym że robi dużo fajnych rzeczy w Wilkowyji. Niestety jest kandydatką pisu a tego nie zniosę...

(, #IP 1da8ed131a) Odpowiedz

Podpisuję się pod tym tekstem. Pani Zadrożna i Świeczak mają doświadczenie w pracy w urzędzie. Z jednej strony dobrze, z drugiej nie bardzo. Świeczak na szczęście jest tam krótko więc nie można powiedzieć że już przesiąkła tym... no wiadomo. Pani Kurowska to mi właśnie na taką celebrytkę wygląda. W tej Wilkowyi to raczej inne panie robotę robią bo pani dyrektor wiecznie poza szkołą. Ten temat znam. No i ten PIS...

To chyba obecny włodarz najlepszy (, #IP c47cd33747) Odpowiedz

Pisior (, #IP 6b44536bb5) Odpowiedz

A wlasnie ze pani z PiS, bedzie w stanie najwecej zrobić dla miasta. A jako dyrektor szkoły to chyba umie i liczyć i zarządzać. Pani z publikacjami z fizyki niech sie zajmuje fizyką ku chwale ojczyzny. Na Zadrozną to w ogóle spuścić zasłonę milczenia, co zrobiła dla powiatu poza obsadzeniem swoimi ludzmi stanowisk?

Realista (, #IP cb1ba470fe) Odpowiedz

Pani z pis niech dalej realizuje się szkole. Długą walkę stoczyła żeby ten stołek zdobyć i niech sie go trzyma. Widać, że sodówka uderza do głowy.

(, #IP 33d814ee4b) Odpowiedz

dobrze powiedziane

(, #IP 1bf4c8e907) Odpowiedz

A która z pań jest kandydatką z PiS?

niespodzianka (, #IP 6c9efeb20b) Odpowiedz

praca na rzecz społeceństwa http://samorzad.pap.pl/depesze/temat_dnia/183142/Obnizka-na-wakacje

pani Z (, #IP 9ec2444bac) Odpowiedz

Pani Zadrożna twarda i kompetentna . Popieram

Bedok (, #IP b4d4ffea84) Odpowiedz

Pani Zadrożna zapomniała napisać, gdzie pracowała przed 1979 rokiem jak ją naczelnik Prządka zatrudniła w UM. Zapomniała też, że od wielu lat jest prezesem Stowarzyszenia Wspólnota Powiatowa. Lepiej niech idzie na emeryture i pisze pamiętniki.

zadrozna (, #IP f6a2455012) Odpowiedz

Zadrożna jaka jest taka jest ale trzeba przyznać ze jako gospodarz byłaby najlepsza. i stawiam na nią.

boże (, #IP 4abaebaaa4) Odpowiedz

każda tylko nie ta środkowa na zdjęciu

Świeczak lepsza (, #IP 1da8ed131a) Odpowiedz

A ja stawiam na tą w środku (Marzena Świeczak). Jako jedyna nie jest humanistką. Z doświadczenia wiem, ze humanistki nie nadają się do zarządzania. Matematyczka ma głowę do liczb i ogarnie ten bałagan. Poza tym nie chcę pisowsko-kościelnej władzy w Garwolinie.

(, #IP b214f4e10b) Odpowiedz

A dlaczego nie?

Bezpartyjne? (, #IP c944471560) Odpowiedz

Dwie spośród kandydatek deklarują, że nie są związane z żadną partią. Może oficjalnie, bo jakoś nie chce mi się wierzyć, że nie sympatyzują z jedyną słuszną partią.

Paradoksy PISu (, #IP 5b8d2cad13) Odpowiedz

PARADOKSY PIS 1. Twierdzą, że Polska wstaje z kolan po czym zamrażają ustawę o IPN pod naciskiem Izraela. Polity, PiS uczestniczą w uroczystościach, na których Polska jest notorycznie oskarżana o udział w Holokauście. 2. Obiecali nie podwyższać podatków, wprowadzili aż 6 NOWYCH. 3. Dekomunizację sprowadzają do odebrania stopnia wojskowego i do zmiany nam, uli, a nie do zmiany prawa z komunistycznymi przepisami. Nawet przywracają niektóre rozwiązania z czasów PRL jak np. obowiązek meldunkowy. 4. Mieli troszczyć się o najbiedniejszych i najsłabszych a kwotę wolną od podatku utrzymują poniżej minimum egzystencji. 5. Chwalą się na konferencji nowymi programami socjalnymi, a gdy rozpoczyna się strajk niepełnosprawnych, twierdzą, że nie ma środków w budżecie. 6. Chcą zbudować milion aut elektrycznych a nie potrafią skończyć budowy A2 w ciągu kadencji. W PKP po staremu - Pendolino dalej jeździ po starych torach. 7. Oskarżali poprzedników o złodziejstwo a sami ,po objęciu spółek skarbu państwa pozatrudniali kolegów przeważnie bez doświadczenia. Regularnie dotują też media, które wspierały ich w wyborach. Z mediów publicznych robią tubę propagandową według najgorszych komunistycznych wzorców. 8. Premier twierdzi, że stawia na innowacje po czym przegania z Polski firmy handlujące kryptowalutami - środkami opartymi na technologii przyszłości - blockchain. 9. Krytykowali rząd PO-PSL za biurokrację po czym pobili kolejne rekordy - wzrosło zatrudnienie w administracji publicznej, zwiększyła się produkcja przepisów. 10. Powołują komisję reprywatyzacyjną po czym ustawę reprywatyzacyjną wyrzucają do kosza, ale osoby, które dzięki pracy komisji wypromowali wystawiają w wyborach samorządowych

(, #IP 491c080532) Odpowiedz

Ale żeś się koleś napocił!!! I niewiele z tego wynika! Szkoda polemiki.....

Głosuje na PIS (, #IP eb47b4a43d) Odpowiedz

Przynajmniej nie wydają setek milionów na ośmiorniczki u sowy. Garwolin na zawsze z PIS em

zawsze pis (, #IP fbef9bcec5) Odpowiedz

do końca świata i jeszcze dłużej cha cha cha

osmiorniczki (, #IP 580f67a9eb) Odpowiedz

człowieku co ty z tymi osmiorniczkami wyjeżdżasz. po pierwsze nie są wcale drogie a po drugie nawet jakby ci je dawali za darmo to bys nie jadł więc skończ pier.....ć

(, #IP bbf6f79be9) Odpowiedz

Nie wszyscy jedzą ośmiorniczki

Powiem krótko : (, #IP 77678c6d37) Odpowiedz

NIGDY WIĘCEJ PO I TO CO DZIŚ ZWIE SIĘ OPOZYCJA TOTALNA .

Jeszcze zatęsknisz za opozycją totalną (, #IP fbef9bcec5) Odpowiedz

jak ci prawi dobiorą ci się do tyłka

Zaścianek (, #IP 0f8ad83de0) Odpowiedz

Prawo i Sprawiedliwość okłamuje swój elektorat, który składa się głównie z prostych, niewykształconych ludzi. To jest baza tej partii: małe miasteczka i wsie. Ci ludzie, pokładający ufność w Kościele, nie zdają sobie sprawy, dokąd rządzący wespół z klerem prowadzą naszą ojczyznę. (Słowa pisarki)

fakt (, #IP ac41b76080) Odpowiedz

a ile obsadzonych stołków jeszcze będzie w mieście oczywiście ludzmi udającymi że potrafią zarządzać a tak naprawdę są zupełnie innej profesji.

Ciekawska (, #IP 58b1f12e26) Odpowiedz

A jakieś programy panie mają?

mają programy (, #IP fcf52f2c80) Odpowiedz

w pralkach

Zadrożna (, #IP 5b8d2cad13) Odpowiedz

no to z tych 3 kandydatek stawiam na Urszulę Zadrożną ma największe doświadczenie , odpowiednia osoba na stanowisko burmistrza co do pozostałych kandydatek to nie będę się rozpisywał :) Tylko szkoda że wybór burmistrza nie roztrzygnie 1 tura ponieważ rozbiją się głosy na 3 kandydatki druga tura - Zadrożna - Kurowska z przewagą na Zadrożną z poparciem bedoków i obecnego włodarza

(, #IP 33d814ee4b) Odpowiedz

no nie dogrywka Marzena-Iwona?

(, #IP d9bbd43f14) Odpowiedz

Największe to ona ma chyba co innego!