Wiadomości

Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (7 - 13 maja 2018 r. )

Dodano:
garwolin - Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (7 - 13 maja 2018 r. )

Działania strażaków z powiatu garwolińskiego w minionym tygodniu.

7 maja 2018 r.

Zdarzenie drogowe w Trąbkach

Po godz. 5.00 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Trąbkach, w którym uczestniczył samochód osobowy Opel Astra i samochód dostawczy Mercedes Sprinter. Pomocy medycznej jednej osobie poszkodowanej udzielił zespół ratownictwa medycznego. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli zasilanie elektryczne w pojazdach oraz dokonali sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. W akcji trwającej ponad trzy godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP i dwa zastępy OSP.

Zdarzenie drogowe w Mariańskim Porzeczu

Przed godz. 18 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Mariańskim Porzeczu, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe: Volkswagen Polo i Fiat Doblo. Osoby nimi podróżujące nie odniosły obrażeń. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli zasilanie elektryczne w pojazdach oraz dokonali sorpcji plamy oleju. W akcji trwającej ponad pół godziny uczestniczył jeden zastęp PSP.

8 maja 2018 r.

Pożar samochodu osobowego w Sulbinach

Przed godz. 9 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze samochodu osobowego marki Hyundai Pony w Sulbinach. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu prądu piany ciężkiej, co doprowadziło do ugaszenia pożaru. Osoby podróżujące pojazdem nie odniosły obrażeń. W akcji trwającej blisko ponad pół godziny uczestniczył jeden zastęp PSP.

Pożar drewnianej altany przy ul. Stacyjnej w Garwolinie
Przed godz. 23 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze drewnianej altany na ogródkach działkowych przy ul. Stacyjnej w Garwolinie. Działania zastępów straży polegały na podaniu prądów wody, co doprowadziło do ugaszenia pożaru. Następnie przeszukano obiekt, wykluczając obecność osób postronnych oraz przystąpiono do usuwania nadpalonych elementów wyposażenia wnętrza. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz trzy zastępy OSP.

10 maja 2018 r.

Zdarzenie drogowe w Wildze

Przed godz. 19.00 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Wildze, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe: Toyota Aygo i Audi A4. Pomocy medycznej jednej osobie poszkodowanej udzielił zespół ratownictwa medycznego. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli zasilanie elektryczne w pojazdach oraz dokonali sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i zastęp OSP Wilga.

REKLAMA:


11 maja 2018 r.

Pomoc zespołowi ratownictwa medycznego w dotarciu do pacjenta w Chrominie

Przed godziną 10 jeden zastęp PSP i zastęp OSP Borowie uczestniczyły w działaniach w Chrominie, w związku z podejrzeniem, że w budynku mieszkalnym może znajdować się mężczyzna, który wymaga pomocy medycznej. Strażacy przy użyciu sprzętu burzącego otworzyli drzwi, umożliwiając wejście do środka zespołowi ratownictwa medycznego, który udzielił pomocy medycznej mężczyźnie. Akcja trwała prawie godzinę.

12 maja 2018 r.

Pożar budynku gospodarczego w Wildze

Po godz. 19 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze drewnianego budynku gospodarczego w Wildze. Działania zastępów straży polegały na podaniu prądów wody na płonący obiekt oraz w obronie na przylegający do niego budynek mieszkalny, co doprowadziło do ugaszenia pożaru. Następnie przystąpiono do rozbiórki konstrukcji więźby dachowej oraz ścian budynku. Ponadto ratownicy przeszukali pogorzelisko, wykluczając obecność osób postronnych. W akcji trwającej blisko dwie godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz siedem zastępów OSP.

13 maja 2018 r.

Zdarzenie drogowe w Miętnem

Przed godz. 4 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Miętnem, gdzie samochód osobowy marki Citroen C3 zjechał z drogi do rowu i znalazł się w pozycji na dachu. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy dwóm osobom poszkodowanym, które następnie przekazano przybyłemu na miejsce zdarzenia zespołowi ratownictwa medycznego. Ponadto zabezpieczono miejsca zdarzenia i odłączono źródło zasilania w pojeździe. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i jeden zastęp OSP.

W minionym tygodniu doszło do pożaru trawy w Miętnem oraz pożarów poszycia w lesie w Kobusach, Wildze (dwukrotnie), Melanowie, Puznówce, Pilawie, Mariańskim Porzeczu, Talubie, Żelechowie i Anielowie. We wszystkich przypadkach działania zastępów straży polegały na podaniu prądów wody lub gaszeniu pożaru z użyciem tłumic.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.