Wiadomości

Uczniowie z Garwolina poznają żydowską historię swojego miasta

Dodano:
garwolin - Uczniowie z Garwolina poznają żydowską historię swojego miasta

W dniach 10 kwietnia – 17 czerwca 2018 r. uczniowie z Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. C. K. Norwida w Garwolinie odbędą warsztaty i przygotują projekt w ramach „Szkoły Dialogu” – programu edukacyjnego fundacji Forum Dialogu. Warsztaty odbyły się dotychczas z ogromnym sukcesem w 327 szkołach w ponad 215 miejscowościach całej Polski.

Szkoła Dialogu to program realizowany od 2008 roku, którego celem jest poszerzanie wiedzy uczniów na temat wielowiekowej obecności Żydów w Polsce oraz ich wkładu w rozwój społeczny, kulturalny i gospodarczy naszego kraju. Oparty jest on na przekonaniu, że wiedza, zrozumienie i dialog to klucz do przełamywania barier. Uczestniczące w projekcie szkoły otrzymują tytuł SZKOŁY DIALOGU.

Podczas czterech warsztatów uczniowie poznają szereg zagadnień związanych z kulturą i tradycją żydowską, a następnie pod opieką trenerów Forum przygotują trasę spaceru upamiętniającego przedwojenną historię ludności żydowskiej z Garwolina. Efekty tej pracy zaprezentują mieszkańcom miasta podczas wycieczki finałowej. Sprawozdanie z wycieczki weźmie udział w konkursie, którego zwycięzcy zostaną ogłoszeni na początku marca 2019 r. podczas uroczystej Gali Szkoły Dialogu w Warszawie. Ciekawe informacje o dziedzictwie żydowskim w Garwolinie można odnaleźć na portalu Wirtualny Sztetl: http://www.sztetl.org.pl/
Więcej informacji o fundacji i programie Szkoła Dialogu: www.dialog.org.pl Osoba kontaktowa: Julia Machnowska, julia.machnowska@dialog.org.pl, 22 551 50 26

Fundacja Forum Dialogu jest organizacją pozarządową zajmującą się od siedemnastu lat działalnością na rzecz zbliżenia pomiędzy Polakami a Żydami, przeciwdziałaniem przejawom antysemityzmu i ksenofobii, a także edukacją na rzecz tolerancji.

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Gosc (, #IP 57e49d1a61) Odpowiedz

Co się dziwicie naród to podobno wybrany ale nieglupi tak jak polaczki odbiorą wam wszystko bo tu całe miasta były żydowskie zastanówcie się po co chodźcie do kościoła te wiarę terz żydzi utworzyli to niby chrześcijaństwo oni wszystko robią tylko dla dwuch celuw dla władzy i dla kasy religia to władza pieniądz terz oglupili was nieźle.

(, #IP bd060784b0) Odpowiedz

Powiem ci tak. Dobrze mówisz tylko kurczę czytać tego nie można bo błędy okropne. I teraz powiedz, czy żyd wykształcony czy ty będzie miał rację?

i jeszcze (, #IP 1ca5c97708) Odpowiedz

wstyd puszczać na takie zajęcia swojego dzieciaka.fakty są takie że gdyby nie pewien artysta z zachodu to byśmy do tej pory byli Palestyńczykami w swoim kraju,tak się to gudłajstwo mnożyło!amen

mądrości (, #IP a5da50afb9) Odpowiedz

Fajnie posłuchać ... mądrego. A tak na poważnie weź podwójną dawkę i jak najszybciej ... do lekarza może nie jest jeszcze za późno.

olo88 (, #IP d73b0fc131) Odpowiedz

uderz w stół to jakiś parch zaraz się odezwie!a paszoł won jewrej!

(, #IP 6df5247c6c) Odpowiedz

Szkoda mi ciebie biedny prymitywny czlowieczku zamknięty w ciasnym kręgu swojej nienawiści i uprzedzeń.

antisemitex100% (, #IP ce4d82f217) Odpowiedz

https://www.youtube.com/watch?v=DEFL1k72mMU

koszerna niemoto! (, #IP 7f188ab503) Odpowiedz

a mi ciebie wcale tępy parchu/szabesgoju(niepotrzebne skreslic)

Nożyce (, #IP a5da50afb9) Odpowiedz

Rozumiem, że parch to ..ty.

nie dziwi nic (, #IP 2c6d41cab8) Odpowiedz

małoś rozumny-jak każdy parch

taka prawda (, #IP 1ca5c97708) Odpowiedz

https://twitter.com/PoPrawnik2/status/996423702119141377 może coś o szechterze,wolińskiej i różańskim????żyd to odwieczny wróg!!!!https://twitter.com/PoPrawnik2/status/996435459051020288

freePALESTINE! (, #IP 1ca5c97708) Odpowiedz

jak nie drzwiami to oknem.....strach lodówkę otworzyć....wszędzie ten OBCY AZJATYCKI ELEMENT!