Rozrywka

Tradycje pułkowe zachowane

Dodano:
garwolin - Tradycje pułkowe zachowane

13 maja był drugim dniem Święta 1. Pułku Strzelców Konnych. Wydarzenie jak co roku cieszyło się dużym zainteresowaniem mieszkańców powiatu garwolińskiego.

W niedzielę uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą polową o godzinie 13.30 na terenie OSP Leszczyny. Po nabożeństwie odbył się koncert Orkiestry Dętej OSP Garwolin.

Kilkanaście minut po godzinie 15.00 nastąpiła dekoracja zwycięzców zawodów strzeleckich o Puchar Posła na Sejm RP Grzegorza Woźniaka. Pokazy sprawności Kawaleryjskich oraz musztry rozpoczęły się przed godziną 16.00.

Ostatnim punktem wydarzenia było spotkanie integracyjne przy wojskowej grochówce.

Imprezą towarzyszącą był Bieg Ułański zorganizowany przez stowarzyszenie Truchtacz.pl.

Wydarzenie zorganizowało Stowarzyszenie Kawaleryjskie im. 1. Pułku Strzelców Konnych pod honorowym patronatem burmistrza miasta Garwolin i starosty powiatu garwolińskiego.

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 121

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.