Rozrywka

XXVII Festiwal Piosenki o Zdrowiu

Dodano:
garwolin - XXVII Festiwal Piosenki o Zdrowiu

W środę 9 maja b.r. w Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie już po raz XXVII odbył się Powiatowy Festiwal Piosenki o Zdrowiu, zorganizowany przez Powiatową Stację Sanitarno - Epidemiologiczną w Garwolinie. Oficjalnego otwarcia dokonali państwowy powiatowy inspektor sanitarny w Garwolinie Dorota Brojek oraz starosta powiatu garwolińskiego Marek Chciałowski, który sprawował patronat honorowy nad festiwalem. Dorota Brojek stwierdziła, że wszyscy słuchający tego dnia występów

 przekonają się jak wiele pomysłów na zdrowie płynie właśnie z piosenki.Starosta w ciepłych słowach powitał i pogratulował wszystkim udziału w tym pięknym wydarzeniu. Odnosząc się do najmilszego audytorium jakim są dzieci podkreślił wartość zdrowia i znaczenie śpiewu jako inspiracji do wprowadzenia korzystnych nawyków i wzorców. Zachęcał dzieci do częstego śpiewania i stosowania w życiu tej pięknej formy artystycznego przekazu.

Tematyka piosenek dotyczyła szeroko rozumianego zdrowia, a w szczególności zdrowego stylu życia, zdrowego odżywiania, profilaktyki chorób, higieny osobistej, higieny jamy ustnej, bezpieczeństwa wypoczynku. Hasłem tegorocznego konkursu było ,,Zdrowie dla wszystkich”. Dzieci o wielu sprawach śpiewały na wesoło, często z humorem. Prezentując swoje umiejętności wokalne i walory artystyczne radziły jak się zdrowo odżywiać, co robić by zachować zdrowie, zachęcały do aktywnego sposobu spędzania wolnego czasu.

Dzieci z 13 przedszkoli prezentowały piosenki propagujące zdrowy styl życia i każda z grup, tuż po swoim występie otrzymała prezent – dużego, pluszowego misia. Wykonawcy ze szkół podstawowych (klasy 0-VI) i klasy VII szkół podstawowych i gimnazjów walczyły o tytuł laureata.

REKLAMA:


Występy młodych artystów oceniała komisja w składzie: przewodnicząca – Dorota Brojek - Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Garwolinie; Renata Liszewska - przedstawiciel Państwowego Powiatowego Inspektoratu w Garwolinie; Aleksandra Magdziak - Wiśniewska – przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Garwolinie, Małgorzata Pychner – przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie oraz Julian Czaporowski –przedstawiciel Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie.

Wyniki konkursu:
W kategorii Szkół Podstawowych klasy 0-VI:
    1. Publiczna Szkoła Podstawowa im. Wł. Broniewskiego w Miastkowie Kościelnym, piosenka pt. ,,Mój Janicek”
    2. Publiczna Szkoła Podstawowa im. M. Kownackiej w Zwoli, piosenka pt. ,,Przepis na zdrowie”
    3. Szkoła Podstawowa im. Romualda Traugutta w Żelechowie, piosenka pt. ,,Zdrowo żyj”.
    4. Zespół Szkół Nr 2 w Łaskarzewie, piosenka pt. ,,Naście lat, piękny świat”
    5. Publiczna Szkoła Podstawowa im. Wł. Broniewskiego w Miastkowie Kościelnym, piosenka pt. ,,Tyle mamy do zrobienia”
    6. Zespół Szkół Nr 1 im. Szarych Szeregów w Łaskarzewie , piosenka pt.,,Być kobietą…Ale jaką?”
      
Wyróżnienie otrzymała Publiczna Szkoła Podstawowa w Żabieńcu Nowym, piosenka pt. „Pociąg do zdrowia”, Zespół Szkolno - Przedszkolny w Woli Rębkowskiej piosenka pt.,,Rady-Porady”. Szczególne wyróżnienie otrzymał zespół ze Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Przyłęku za piosenkę pt.,,Zdrowe smyki”.

W kategorii Szkół Podstawowych klasy VII i Gimnazjum:
Wyróżnienie otrzymała Publiczna Szkoła Podstawowa im. T. Kościuszki
w Maciejowicach za piosenkę pt. „Zacznij ćwiczyć”.

Laureaci pierwszego miejsca w obu kategoriach wezmą udział w etapie wojewódzkim festiwalu, który odbędzie się w dniu 7 czerwca 2018 r. Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach.

zdjęcia: AS, garwolin-starostwo.pl


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 64

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.