Wiadomości

450 tys. zł od wojewody na odcinek drogi Garwolin – Ruda Talubska - Maciejowice

Dodano:
garwolin - 450 tys. zł od wojewody na odcinek drogi Garwolin – Ruda Talubska - Maciejowice

Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego i standardów technicznych, i parametrów użytkowych dróg oraz rozwój spójnej sieci dróg publicznych w skali lokalnej i regionalnej to priorytety wieloletniego rządowego Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019. Powiaty i gminy z Mazowsza podpisały z Wojewodą Mazowieckim umowy na kwotę 15,3 mln zł. 450 tys. zł od wojewody popłynęło na odcinek drogi Garwolin – Ruda Talubska – Maciejowice.

W Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim umowy podpisały 3 powiaty, w tym powiat garwoliński na kwotę 452 336 zł, które zostaną przeznaczone na przebudowę drogi powiatowej nr 1325W Garwolin – Ruda Talubska – Łaskarzew – Polik – Maciejowice w m. Garwolin, ul. Polna o długości 805 m;

Umowy podpisało również 6 gmin.
Dofinansowanie na ww. zadania o łącznej wartości 15 mln 334 tys. zł ma być wykorzystane do końca 2018 r. – łącznie z ewentualnymi oszczędnościami, które mają zostać wówczas przeznaczone na nowe zadania do zrealizowania także do końca 2018 r.

28 grudnia 2017 roku Wojewoda Mazowiecki zatwierdził Listę zakwalifikowanych wniosków o dofinansowanie zadań w ramach „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016–2019” na 2018 rok. Dofinansowanie przyznano na realizację 48 zadań. Kwota dotacji rządowej dla tych zadań to blisko 76 mln zł.

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.