Wiadomości

Dzień bezpiecznej jazdy z Budimexem

Dodano:
garwolin - Dzień bezpiecznej jazdy z Budimexem

Policjanci z garwolińskiej drogówki uczestniczyli w szkoleniu zorganizowanym przez firmę „BUDIMEX SA” pn. „Dzień bezpiecznej jazdy”. Mundurowi zachęcali do przejażdżki na symulatorze zderzeń, dachowania i przymierzenia alkogogli.

Wczoraj na terenie Zespołu Szkół w Miętnem odbyło się szkolenie zorganizowane przez firmę „BUDIMEX SA” budującą trasę szybkiego ruchu na terenie powiatu garwolińskiego pn. „Dzień bezpiecznej jazdy”. Uczestniczący policjanci przekazywali informacje oraz zachęcali do jazdy symulatorem zderzeń, dachowania oraz korzystania z innym urządzeń.

Uczestnicy szkolenia mogli sprawdzić jak zachowuje się ciało człowieka zapiętego w pasy bezpieczeństwa podczas zderzenia z przeszkodą przy prędkości około 50 km/h. Dodatkowo, w foteliku bądź na kolanach ochotnika, bez zapiętych pasów „podróżował” pluszowy miś, który za każdym razem siłą uderzenia wypadał z fotelika.

REKLAMA:


O tym, jak zmienia się świat osoby nietrzeźwej najchętniej „przekonywali” się głównie mężczyźni zakładając alkogogle. Te specyficzne okulary, poprzez zniekształcenia obrazu przedstawiały stan nietrzeźwości kierującego samochodem. Działania miały charakter szkoleniowo-profilaktyczny oraz promowały bezpieczeństwo podczas jazdy samochodem, a także zachęcały do noszenia odblasków.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 3

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

z okolic (, #IP fcf52f2c80) Odpowiedz

kilka dni temu jadąc obwodnicą (około 140 km/h) wyprzedziła mnie z potworną prędkością skoda yeti - inżynierek zafajdany grzał co najmniej 180/godz. A jakże - skoda z budimexu. No ale im wolno. przecież to są pojazdy uprzywilejowane bo mają pomarańczowe koguty.

(, #IP a30a164fe5) Odpowiedz

140km/h to też jest przekroczenie prędkości.

Hipokryzja ? (, #IP 66bc605a94) Odpowiedz

Większość samochodów osobowych Budimexu jeździ z niedozwoloną prędkością, wyprzedzają na wariata, jeżdżą a zderzakach, w terenie zabudowanym, pod szkołą, wszędzie. Ciężarówki wymuszają pierwszeństwo poza terenem budowy, gubią niebezpieczne kruszywo, mam wrażenie, że króluje dewiza zniszczyć więcej, niż zbudujemy.

(, #IP 1bf4c8e907) Odpowiedz

hahahahahahahahahahahhhh ale hipokryci ich ludzie na zakrętach nie wtłaczają kierunkowskazu i oni wyjeżdżają z bezpieczna jazdą? Niech ich inzyniery nauczą się że skręcając zawsze wrzuca się kierunkowskaz. :(