Wiadomości

100 lat OSP w Górznie

Dodano:
garwolin - 100 lat OSP w Górznie

Już 3 czerwca odbędą się uroczyste obchody 100-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Górznie. Na wydarzenie zaprasza naczelnik OSP Robert Dybcio, prezes Zarządu OSP Wojciech Migas oraz wójt gminy Górzno i prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP Waldemar Sabak.

Uroczystości rozpoczną się o godzinie 11.30  zbiórką pododdziałów strażackich pod Domem Strażaka w Górznie. O 12.00 w kościele pw. Św. Jana Chrzciciela w Górznie zostanie odprawiona Msza Święta dziękczynna w intencji strażaków. O 13.30 nastąpi przemarsz na plac apelowy przy strażnicy OSP w Górznie, gdzie odbędzie się dalsza część uroczystości.

Oficjalną część obchodów rozpocznie przedstawienie historii jednostki. Tego dnia strażacy otrzymają nowy sztandar i (oficjalnie) wóz bojowy. Zostanie też odsłonięta tablica upamiętniająca założycieli OSP, a zasłużeni strażacy otrzymają odznaczenia i wyróżnienia. Planowane jest też odznaczenie jednostki Złotym Znakiem Związku. Oficjalną część wydarzenia zamkną wystąpienia okolicznościowe. Uroczysty obiad zaplanowano na 16.00.

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.