Wiadomości

VII Powiatowa Liga Przedmiotowa z historii

Dodano:
garwolin - VII Powiatowa Liga Przedmiotowa z historii

16 maja w I Liceum Ogólnokształcącym im. Marszałka Józefa Piłsudskiego odbyły się eliminacje VII Powiatowej Ligi Przedmiotowej z Historii. Tegoroczny konkurs tematycznie nawiązywał do 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, a w szczególności działalność: Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, Ignacego Jana Paderewskiego, Józefa Hallera, Wincentego Witosa, Wojciecha Korfantego oraz Ignacego Daszyńskiego.

Uroczystość wpisała się w obchody Jubileuszu 100 - lecia istnienia szkoły. W związku z tym przybyli goście mieli okazję obejrzeć debatę polityków początków XX wieku, przygotowaną przez uczniów liceum pod kierunkiem nauczycielki historii Ewy Gałązki.
W eliminacjach wzięło udział 19 uczniów ze szkół powiatowych, którzy prezentowali wysoki poziom wiedzy – co podkreśliła koordynator konkursu Emilia Piętka.

I miejsce w konkursie zajął Michał Chabrowski (I LO im. Marszałka J. Piłsudskiego w Garwolinie; opiekun E.Gałązka), II miejsce- Mikołaj Skwarek (LO im. J. Lelewela w Żelechowie; opiekun U. Kobielus), a III miejsce Jakub Kondej (ZSP nr 1 CKU im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie; opiekun E. Toporkiewicz).
W imieniu starosty powiatu garwolińskiego Marka Chciałowskiego, dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Jerzy Duchna pogratulował zwycięzcom Ligi i wręczył nagrody książkowe.

Podziękowanie i gratulacje popłynęły, również do kadry pedagogicznej przygotowującej uczniów do VII Powiatowej Ligii Przedmiotowej z Historii - do koordynatora tegorocznej Ligi Emilii Piętki oraz do Joanny Ostrowskiej, gościnną dyrektor szkoły.

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 24

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

(, #IP eb408608e4) Odpowiedz

Ten niejaki Duchna to nie powinien być już dawno na emeryturze? Pozowac do zdjęć za kilka tysi miesięcznie to i ja potrafię..