Wiadomości

Prawie 260 tys. zł na strażnice w powiecie garwolińskim

Dodano:
garwolin - Prawie 260 tys. zł na strażnice w powiecie garwolińskim

Wyremontowana posadzka i instalacja elektryczna strażnicy w Gocławiu, remont ścian i posadzki garażu w strażnicy w Podebłociu to tylko kilka przykładów prac modernizacyjnych, które będą możliwe, dzięki wsparciu z budżetu Mazowsza. Dziś radni województwa mazowieckiego zdecydowali o dofinansowaniu kwotą 1,1 mln zł 48 projektów z subregionu siedleckiego.

Na Mazowszu jest blisko dwa tysiące jednostek OSP, w których aktywnie działa blisko 75 tys. strażaków. Druhowie z Mazowsza są świetnie przygotowani do wykonywania powierzonych im zadań. Są przeszkoleni zarówno z zakresu ratownictwa drogowego, jak i medycznego. Co ważne, dysponują coraz lepszym sprzętem strażackim, w tym nowoczesnymi samochodami ratowniczo-gaśniczymi. Jest to możliwe również dzięki środkom z budżetu województwa. Od lat samorząd Mazowsza wspiera ochotnicze straże pożarne. Od 2006 r. do 2017 r. przekazał na zakup sprzętu i samochodów przeciwpożarowych ponad 71 mln zł. W tym czasie wsparcie otrzymało niemal 2995 jednostek OSP. Pozwoliło to zakupić przeszło 500 samochodów pożarniczych, ponad 20 łodzi, a także ponad 150 zestawów ratownictwa technicznego lub medycznego.

– Strażacy ochotnicy to lokalni bohaterowie, z oddaniem i poświęceniem ratujący ludzi i ich dobytek. To ludzie, których warto i trzeba naśladować, to też nierzadko autorytety dla młodych. Cieszę się, że możemy wesprzeć środami z budżetu Mazowsza ich swoiste miejsca pracy – podkreśla wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska.

W tym roku samorząd Mazowsza zdecydował o uruchomieniu dodatkowego wsparcia dla mazowieckich OSP. Tym razem pieniądze trafią na remonty budynków strażnic OSP. Dzięki 5 mln zł dotacji uda się zrealizować 214 przedsięwzięć na terenie całego Mazowsza. Strażacy ochotnicy najczęściej aplikowali o środki na wymianę dachów strażnic, bram garażowych, a także drzwi i okien w budynkach. OSP środki z budżetu Mazowsza przeznaczą również na nowe elewacje i posadzki, a także instalacje elektryczne i wentylacyjne. Maksymalna dotacja wyniosła 23 tys. zł.

Dofinansowanie dostało aż 11 jednostek OSP z powiatu garwolińskiego na łączną kwotę prawie 260 tys. zł.

OSP

gmina

powiat

nazwa zadania

kwota dofinansowania

Gocław

Pilawa

garwoliński

Remont posadzek oraz instalacji elektrycznych strażnicy

23 742,00

Kobyla Wola)

Górzno

garwoliński

Remont zaplecza socjalnego strażnicy

23 742,00

Podebłocie

Trojanów

garwoliński

Remont ścian i posadzki garażu strażnicy

23 742,00

Parysów

Parysów

garwoliński

Remont dachu strażnicy

23 742,00

Garwolin

Garwolin

garwoliński

Remont tynków oraz instalacji elektrycznej i hydraulicznej w pomieszczeniu sanitarnym strażnicy

20 000,00

Wola Żelechowska

Żelechów

garwoliński

Remont posadzki strażnicy

23 742,00

Izdebnik

Garwolin

garwoliński

Remont elewacji strażnicy

23 742,00

Brzegi

Miastków Kościelny

garwoliński

Remont pomieszczeń sanitarnych oraz aneksu kuchennego strażnicy

23 742,00

Łaskarzew

Łaskarzew

garwoliński

Remont dachu strażnicy

23 742,00

Wilga

Wilga

garwoliński

Remont instalacji elektrycznej strażnicy

23 742,00

Chromin

Borowie

garwoliński

Remont posadzki oraz instalacji elektrycznej strażnicy

23 742,00

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.