Kronika policyjna, interwencje straży pożarnej

Interwencje do dnia 27-05-2018r.

Dodano:

22 maja

Pilawa
Policjanci z WRD KPP Garwolin zatrzymali Ł.S., lat 34 zam. pow. Garwolin, który kierował samochodem osobowym marki Opel, pomimo wydanej decyzji administracyjnej o cofnięciu uprawnień. Postępowanie prowadzą policjanci z PP Pilawa.

23 maja

Pilawa, ul. Aleja Wyzwolenia, godz. 7:10

Ze wstępnych ustaleń policjantów obecnych na miejscu zdarzenia wynika, że 19-letni mężczyzna, kierujący samochodem marki Mercedes Sprinter jadąc w kierunku miejscowości Pilawa ul. Aleja Wyzwolenia nie dostosował prędkości do warunków ruchu i pomimo gwałtownego hamowania uderzył w tył poprzedzającego go pojazdu VW Polo, którym kierowała 45-letnia kobieta. W wyniku zderzenia obrażeń ciała doznała kierująca VW i została hospitalizowana w szpitalu, natomiast kierujący i pasażerowie pojazdu Mercedes Sprinter nie odnieśli żadnych obrażeń. Kierujący pojazdami trzeźwi. Postępowanie prowadzą policjanci z PP Pilawa.

Wola Rębkowska
Z 22/23 nieznany sprawca z samochodu ciężarkowego marki Scania dokonał kradzieży oleju napędowego w ilości około 200 litrów. Odzyskaniem skradzionego mienia i ustaleniem sprawcy kradzieży zajęli się policjanci z KPP Garwolin.

Garwolin
Z 22/23 nieznany sprawca dokonał kradzieży roweru marki ROMET "RAMBLER" koloru czarno - zielonego na kołach 26, który stał pod blokiem w stojaku na rowery bez zabezpieczenia. Odzyskaniem skradzionego mienia i ustaleniem sprawcy kradzieży zajęli się policjanci z KPP Garwolin.

Garwolin

45-letni mężczyzna (2,43 promila) w trakcie libacji alkoholowej wspólnie z innymi nietrzeźwymi ustalonymi osobami, wyszedł na balkon i wyskoczył z drugiego piętra. Mężczyzna z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala, gdzie pozostał na dalszym leczeniu. Postępowanie prowadzą policjanci z KPP Garwolin.

24 maja

Łaskarzew

Policjanci z PP Łaskarzew zatrzymali P.B., lat 25 zam. pow. Garwolin, który kierował samochodem osobowym marki Opel, znajdując się w stanie nietrzeźwości - wynoszącym 0,31 promila alkoholu w wydychanym powietrzu oraz nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem. Postępowanie prowadzą policjanci z PP Łaskarzew.

REKLAMA:


Pilawa
Dzielnicowy z PP Pilawa podczas wykonywania obowiązków służbowych u 25-letniego mężczyzny, ujawnił 10 sadzonek konopii indyjskich. Postępowanie prowadzą policjanci z PP Pilawa.

Pilawa

Policjanci z PP Pilawa zatrzymali D.K., lat 28 zam. pow. Garwolin, który kierował samochodem osobowym marki Audi, znajdując się w stanie nietrzeźwości - wynoszącym 2,28 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Postępowanie prowadzą policjanci z PP Pilawa.

REKLAMA:


Łaskarzew, godz. 10:46

Ze wstępnych ustaleń policjantów obecnych na miejscu zdarzenia wynika, że 26-letni mężczyzna kierujący samochodem marki Ford Focus wykonując manewr włączania się do ruchu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 75-letniemu mężczyźnie kierującemu motorowerem. W wyniku zderzenia kierujący motorowerem został przetransportowany do szpitala, gdzie pozostał. Postępowanie prowadzą policjanci z PP Łaskarzew.

25 maja

Dudki, godz. 5:51

Ze wstępnych ustaleń policjantów obecnych na miejscu zdarzenia wynika, że 24-letni mężczyzna kierujący samochodem marki For Mondeo, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu nissanowi, którym kierował 46-letni mężczyzna. W wyniku zderzenia obrażeń ciała doznał kierowca nissana i został przetransportowany do szpitala. Obydwaj kierujący trzeźwi. Postępowanie prowadzą policjanci z PP Trojanów.

Garwolin, ul. Janusza Korczaka, godz. 22:28
Z relacji świadków i wstępnych ustaleń policjantów obecnych na miejscu zdarzenia wynika, że Kamil L. lat 32 będąc pod działaniem alkoholu, siedząc na poręczy balkonu nie zachował należytej ostrożności w wyniku czego wypadł z balkonu z wysokości trzeciego piętra. Mężczyzna w stanie nieprzytomnym został przewieziony do Szpitala Powiatowego w Garwolinie, a następnie Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do Szpitala w Warszawie. Od mężczyzny pobrano krew do dalszego postępowania.  Postępowanie prowadzą policjanci z KPP Garwolin.

26 maja

Łaskarzew

Policjanci z PP Łaskarzew, zatrzymali A.P., lat 23 zam. pow. Garwolin, który kierował samochodem osobowym marki Audi, nie stosując się do zakazu sądowego – zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Postępowanie prowadzą policjanci z PP Łaskarzew.

Ruda Talubska

Policjanci z OPI KPP Garwolin zatrzymali T.C., lat 33 zam. pow. Garwolin, który kierował samochodem osobowym marki Toyota Corolla, znajdując się w stanie nietrzeźwości - wynoszącym 0,75 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Postępowanie prowadzą policjanci z KPP Garwolin.

Garwolin
Policjanci z KPP Garwolin podczas wykonywania czynności u dwóch mężczyzn ujawnili 7 woreczków foliowych z zapięciem strunowym z zawartością ( 6 amfetamina i 1 marihuana). Mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Postępowanie prowadzą policjanci z KPP Garwolin.

27 maja

Łaskarzew, 12:54

Ze wstępnych ustaleń policjantów obecnych na miejscu zdarzenia wynika, że 18-letni mężczyzna kierujący samochodem marki Fiat Panda nie zastosował się do znaku ostrzegawczego A-7 i nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącej rowerem 67-letniej kobiecie. W wyniku zdarzenia obrażeń ciała doznała kierująca rowerem, która została przewieziona do szpitala. Uczestnicy zdarzenia trzeźwi. Postępowanie prowadzą policjanci z PP Łaskarzew.W minionym tygodniu policjanci z powiatu garwolińskiego przeprowadzili 277 interwencji, odnotowali 20 kolizji i 6 wypadków drogowych.

autor: KPP w Garwolinie

Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.