Wiadomości

Policyjne działania Bezpieczny Weekend - Boże Ciało 2018

Dodano:
garwolin - Policyjne działania Bezpieczny Weekend - Boże Ciało 2018

Podczas weekendu należy spodziewać się częstszych kontroli drogowych. Policjanci będą zwracać uwagę na stan techniczny pojazdów i sposób przewożenia pasażerów. Nie będzie taryfy ulgowej dla piratów drogowych nie przestrzegających ograniczeń prędkości czy wyprzedzających "na trzeciego". Funkcjonariusze przeprowadzają też liczne kontrole stanu trzeźwości kierowców.

Musimy jednak pamiętać, że nawet najlepiej zorganizowane i przeprowadzone działania policyjne nie są w stanie zapewnić każdemu bezpieczeństwa. To my sami musimy podnosić jego poziom przez kulturalną jazdę, zgodną z przepisami prawa.

W Boże Ciało kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość i zachować szczególną ostrożność.

Z poszczególnych parafii w całym kraju wyruszą procesje, co oznacza utrudnienia na drogach, a nawet całkowite wyłączenie z ruchu poszczególnych jezdni na czas przejścia procesji. Policjanci będą zabezpieczali procesje i dbali o bezpieczeństwo ich uczestników.

Podczas wyjazdów weźmy też pod uwagę warunki pogodowe na drodze. Ładna pogoda sprawia, że wielu kierowców czuje się pewniej za kółkiem a przez to paradoksalnie rośnie liczba zdarzeń na drodze. Niezachowanie odpowiedniego odstępu, nadmierna prędkość, wyprzedzanie w miejscach niedozwolonych czy nieustępowanie pierwszeństwa, to najczęstsze przyczyny tragedii na drodze.

Przed wyjazdem w trasę zadbajmy o dobry stan techniczny pojazdu, dobry stan psychofizyczny kierowcy i zaplanowanie trasy podróży. Zadbajmy również o bezpieczeństwo swoje i innych użytkowników drogi przestrzegając przepisów drogowych ale i pamiętając o zasadzie ograniczonego zaufania na drodze.

REKLAMA:


Zanim wyjedziemy z domu zadbajmy o to, by po powrocie z długiego weekendu nie spotkała nas nieprzyjemna niespodzianka i pomyślmy o tym, jak odpowiednio zabezpieczyć swoje mieszkanie. Nie ma idealnych zabezpieczeń przed włamaniem, ale sami możemy zminimalizować jego ryzyko. Najlepszym zabezpieczeniem mieszkania jest… życzliwy sąsiad. Przed wyjazdem poprośmy więc zaprzyjaźnionego sąsiada, aby zwrócił uwagę na to, co dzieje się z naszym mieszkaniem podczas naszej nieobecności. Powierzmy sąsiadom lub znajomym komplet kluczy do naszego domu. Poprośmy, żeby co jakiś czas otworzyli okna i włączyli światło wieczorem, zabrali z wycieraczki gazetki reklamowe i wyjęli korespondencję ze skrzynki na listy.

Przed wyjazdem zamknijmy drzwi i okna, a w budynkach wolno stojących pamiętajmy o zamknięciu okien dachowych i piwnicznych, drzwi garażowych oraz innych pomieszczeń gospodarczych, przez które złodziej może łatwo dostać się do naszego domu. Nie nagłaśniajmy informacji o planowanym wyjeździe i nie zostawiajmy tego rodzaju informacji na automatycznej sekretarce. Starajmy się nie pozostawiać w mieszkaniu wartościowych przedmiotów ani gotówki. Pamiętajmy też o tym, by zakręcić zawory z wodą i gazem.

Warto również pamiętać o zabezpieczeniu samochodu. Parkujmy w miejscu do tego wyznaczonym, dobrze oświetlonym i strzeżonym. Nie zostawiajmy bagażu i innych przedmiotów w widocznych miejscach wewnątrz pojazdu – najlepiej zabierać je ze sobą.

WRD/Zespół Prasowy KWP z/s w Radomiu

Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Pieszy (, #IP 10e6add8ac) Odpowiedz

Pojazdom nie wolno stać na chodniku ale pieszemu na ulicy już tak . Całe procesje po ulicach i jakoś problemu nie ma . To jak nie wolno na chodniku to powinno być wolno na ulicy . pRZECIEŻ TAKIE PROCESJE POWINNY BYĆ ZAKAZANE , TO GORSZE OD PODTAPIANIA . Jest tylko jedna sytuacja gorsza ....czyli spiewanie godzinek w wykonaniu różnych kół i chórów parafialnych . Tego nie można zdzierżyć .

czytelnik (, #IP ab5bb66ddc) Odpowiedz

moze ktos by sie zajoł tym absurdem .ludzie na procesii BOZEGO CIAŁA a policja wypisuje mandaty tym co pozostawili samochody na chodnikach to wstyd dla durnych policjantów.duzo mozna by pisac na ten temat.moze pani komendant by zajela stanowisko w tych absurdalny posunieciach swich policjantow!!!!!!

aaa (, #IP 31b3238935) Odpowiedz

Drogi czytelniku Pani Komendant swoje to ma kapcie w domu. Policjanci nie są niczyją własnością bo to nie są niewolnicy, ale czy ty to zrozumiesz w swojej zapalczywości, wątpię. Pozdrawiam i życzę dużo roztropności rozumu i czasami zrozumienia dla innych ludzi.

(, #IP e77ff8d159) Odpowiedz

Skoro nie przestrzegasz prawa to chociaż przestrzegaj zasad ortografii.

(, #IP 0de86ace32) Odpowiedz

Wstyd? Czyli co jak ide do kościoła to auto mogę parkować gdzie chcę i jak chcę? Wstyd to zablokowac chodnik.

? (, #IP a5da50afb9) Odpowiedz

A to w Boże Ciało przepisy i znaki drogowe nie obowiązują? Od kiedy i dlaczego? Postaw się w sytuacji innych uczestników ruchu drogowego.

Oczywiście, że tam w ogóle nie powinno być policji. Procesja powinna być na około kościoła, bez blokady ulic. Zabezpieczenie powinno być ze strony służb kościelnych. (, #IP 35bc118d09) Odpowiedz

aaa (, #IP 983d12d2e9) Odpowiedz

I jak będą odprowadzać Cię na cmentarz, to broń Boże też żeby żaden z żałobników w kondukcie nie wszedł na jezdnię. Skończ z tym lamentem, poczytaj Sobie coś na temat prawa zwyczajowego itp.