Sport

Wysoka forma "Delfina" na GMP w Łodzi…

Dodano:
garwolin - Wysoka forma

W dniach 24-27 maja 2018r. w znanej już zawodnikom UKS Delfin Garwolin ,,Zatoce Sportu” w Łodzi odbyły się Główne Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców. Zawody obfitowały w wiele niesamowitych wydarzeń, a także wyłoniły nowe gwiazdy pływania, które w niedalekiej przyszłości będą stanowiły zapewne mocne filary polskiej kadry narodowej. Zwycięstwa faworytów przeplatały się z niespodziewanymi triumfami młodszych rywali, nie brakowało też rekordowych wyników.

Zawody w Łodzi były kwalifikacją do mistrzostw Europy, które odbędą się na początku sierpnia w Glasgow, ale również do juniorskiego czempionatu starego kontynentu w Helsinkach i Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w Buenos Aires. Na najważniejszej imprezie roku klub z Garwolina reprezentowała trójka zawodników: Frąckiewicz Emilia, Więckowska Alicja i Sitnik Jakub.

REKLAMA:


W ciągu czterodniowych zmagań zawodnicy Delfina zaliczyli 24 starty (każdy po 2 dziennie) z czego 23 zakończyły się nowymi rekordami życiowymi. Podczas zawodów ustanowili 10  rekordów naszego powiatu w kategorii seniorek i 2 w kategorii 15 - latek. Bardzo dobre wyniki osiągnięte zarówno przez dziewczęta jak i Jakuba podczas tych zawodów, są nagrodą za trenowanie 2 razy dziennie przez ostatnie tygodnie, jak również dają nadzieję, że w Mistrzostwach Polski - 15 latków, które odbędą się w połowie lipca w Oświęcimiu, będą walczyć o coraz wyższe lokaty.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.