Ciekawe tematy z Garwolina

Zadbaj o prestiż firmy i kreatywność pracowników dzięki fotelom biurowym

Dodano:
garwolin - Zadbaj o prestiż firmy i kreatywność pracowników dzięki fotelom biurowym

Wyposażenie biura w ergonomiczne krzesła to nie tylko obowiązek pracodawcy, który nakładają na niego przepisy BHP, ale także przejaw dbałości o kreatywność pracowników i prestiż firmy. Fotele biurowe powinny być zatem nie tylko wygodne, ale też powinny posiadać właściwy styl i pasować do aranżacji przestrzeni.

Zgodnie z rozporządzeniem w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy, pracodawca ma obowiązek zorganizować stanowiska wyposażone w monitory ekranowe w taki sposób, aby spełniały one minimalne wymagania bezpieczeństwa, higieny i ergonomii, a także aby były dopasowane do wykonywanych czynności i skłonności psychofizycznych pracowników. Jednakże dbałość o podwładnych nie powinna być jedynie obowiązkiem – pamiętajmy, że odpowiednie wyposażenie biura wzmaga kreatywność, co przekłada się na realne zyski dla firmy.
 
Zapewnij pracownikom przyjazną atmosferę

 
Odpowiednie wyposażenie biura ma znaczący wpływ na efektywność i produktywność podwładnych. Przyjazna atmosfera to znacznie więcej niż tylko nielimitowany dostęp do kawy i herbaty czy spotkania integracyjne, ale także wygoda na co dzień. Pracownicy wykonujący zadania wymagające nieschematycznego myślenia powinni mieć zapewnione osobne miejsce pracy, w którym będą mogli się skupić wyłącznie na swoim zadaniu. Okazuje się, że biura typu open space – bez wydzielonych miejsc do pracy koncepcyjnej – zdecydowanie obniżają kreatywność i efektywność. Dlatego też obecnie tak dużą rolę odgrywają ścianki działowe, które umożliwiają wydzielenie osobnych pomieszczeń.
 
Ergonomia w miejscu pracy
 
Miejsce pracy powinno być ergonomiczne i zapewniać swobodę ruchów. Nie oszukujmy się – nie da się być kreatywnym, siedząc na niewygodnym krześle i przy małym biurku, na którym nie da się ułożyć wszystkich potrzebnych rzeczy. Kupując odpowiednie meble biurowe, stworzysz wygodne i praktyczne miejsca pracy. Pamiętaj o tym, że ergonomiczne krzesło musi posiadać podłokietniki oraz możliwość regulacji wysokości siedziska i oparcia, a także kąta jego nachylenia, aby pracownik mógł dopasować je do swojego wzrostu. Ale to jedynie wymagania podstawowe. Jeśli chcesz urządzić swoją przestrzeń nowocześnie i oryginalnie, pomyśl o aktywnych siedzeniach. Jest to najlepsze rozwiązanie w dziedzinie ergonomii. Poza tym krzesła tego typu wzmacniają mięśnie pleców i poprawiają krążenie, eliminując tym samym uciążliwe bóle kręgosłupa i barków, negatywnie oddziałujące nie tylko na zdrowie, ale także na możliwość kreatywnego myślenia.
 
Jak cię widzą, tak cię piszą… Dbaj o prestiż
 
Nowocześnie wyposażone biura przekładają się na wizerunek przedsiębiorstwa. Klienci i inwestorzy, widząc profesjonalną aranżację miejsca pracy, szybciej nabierają zaufania do firmy i są bardziej skłonni do podjęcia współpracy. Dlatego zadbaj również o nowoczesny styl mebli biurowych. W pokoju szefa powinien się znaleźć wygodny i elegancki fotel biurowy, a także fotele dla przyjmowanych gości, które przede wszystkim muszą być komfortowe. Warto podkreślić, że nie muszą być to fotele typowo biurowe – mogą być to modele wypoczynkowe. Ważne jest jedynie, by tworzyły spójną całość z wystrojem gabinetu. Ciekawe rozwiązania w tym zakresie oferuje znana firma AJ Produkty, proponując bardzo szeroką gamę modeli foteli do biurka. Jeśli nie chcesz przyjmować gości przy swoim biurku, możesz wydzielić osobne miejsce, np. używając mobilnych ścianek działowych, pozwalających na natychmiastową zmianę aranżacji pomieszczenia. Wiodącą kolorystyką w wystroju biurowym jest czerń i różne odcienie szarości. Są to barwy neutralne, które wydają się najbezpieczniejszą opcją. Jeśli chcesz urządzić swój gabinet oryginalnie, nie zapominaj, że niektóre kolory mogą wpływać negatywnie na klientów i współpracowników, tym samym zniechęcając ich do podjęcia wspólnych projektów.
 
Wystrój pomieszczeń biurowych ma ważny wpływ na aktywność pracowników i chęć podjęcia współpracy przez klientów. Nie bagatelizuj tej kwestii, jeśli zależy Ci na rozwoju firmy i wymiernych zyskach.

Artykuł sponsorowany