Wiadomości

Kronika Zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (28 maja - 3 czerwca)

Dodano:
garwolin - Kronika Zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (28 maja - 3 czerwca)

Działania strażaków z powiatu garwolińskiego w minionym tygodniu.


28 maja 2018 r.

Poszukiwania mężczyzny w Starym Podolu

Po północy dwa zastępy PSP oraz zastęp OSP Wilga zostały zadysponowane do działań na rzece Wisła w miejscowości Stare Podole, w związku z zaginięciem mężczyzny, którego rzeczy osobiste zostały znalezione na brzegu rzeki. Strażacy prowadzili poszukiwania
z wykorzystaniem łodzi z silnikiem zaburtowym oraz na lądzie poprzez patrole piesze.
Po dwóch godzinach bezskutecznych poszukiwań akcję przerwano. Działania miały zostać wznowione rano, ale dyżurny policji przekazał informację, że mężczyzna odnalazł się.

Pożar samochodu w miejscowości Zakrzew, gm. Wilga
Po godz. 7 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze samochodu osobowego marki Ford, do którego doszło w miejscowości Zakrzew. Strażacy podali prąd piany ciężkiej, co doprowadziło do ugaszenia pożaru. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP oraz zastęp OSP Wilga.

29 maja 2018 r.

Zdarzenie drogowe w Choinach, gm. Parysów

Po godz. 7 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Choinach, gdzie samochód osobowy marki Toyota Yaris zjechał z drogi i uderzył w ogrodzenie posesji. Pomocy medycznej trzem osobom nim podróżującym udzielił zespół ratownictwa medycznego. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i odłączyli zasilanie elektryczne w pojeździe. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz dwa zastępy OSP.

30 maja 2018 r.

Zdarzenie drogowe w Chotyni

Po godz. 12 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w miejscowości Chotynia, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe: Opel Astra i Mazda. Pomocy medycznej osobom poszkodowanym udzielił zespół ratownictwa medycznego. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli zasilanie elektryczne w pojazdach i dokonali sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. W akcji trwającej ponad trzy godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP i trzy zastępy OSP.

Pożar samochodu osobowego w Garwolinie

Po godz. 16 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze samochodu osobowego marki Volvo, stojącego przed garażami na osiedlu Romanówka. Działania zastępów straży polegały na podaniu prądu piany do wnętrza pojazdu, co doprowadziło do ugaszenia pożaru. W akcji trwającej blisko jedną godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP.

31 maja 2018 r.

Zdarzenie drogowe w Talubie, gm. Garwolin

Przed godz. 13 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja  o zdarzeniu drogowym w miejscowości Taluba, gdzie samochód osobowy marki Volkswagen Polo zjechał z drogi i uderzył w ogrodzenie posesji. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i udzielili kwalifikowanej pierwszej kierowcy, którego następnie przekazali przybyłemu na miejsce zdarzenia zespołowi ratownictwa medycznego. Ponadto odłączono zasilanie elektryczne w pojeździe. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP i zastęp OSP Ruda Talubska.

REKLAMA:


1 czerwca 2018 r.

Pożar samochodu osobowego na ul. Polnej w Garwolinie

Przed godz. 16 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze samochodu osobowego marki Audi A4, do którego doszło na ul. Polnej w Garwolinie. Strażacy podali prąd piany ciężkiej, co doprowadziło do ugaszenia pożaru. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP.

2 czerwca 2018 r.

Pożar samochodu w Żelechowie

Przed godz. 8 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze samochodu osobowego marki Mazda 626, do którego doszło w Żelechowie. Strażacy podali prąd piany ciężkiej, co doprowadziło do ugaszenia pożaru. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy OSP.

Zdarzenie drogowe w Gocławiu
Po godz. 15 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Gocławiu, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe: Ford Focus i Audi A4. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy jednej osobie poszkodowanej, którą następnie przekazali przybyłemu na miejsce zdarzenia zespołowi ratownictwa medycznego. Ponadto odłączono zasilanie elektryczne w pojazdach oraz dokonano sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i zastęp OSP Gocław.

3 czerwca 2018 r.

Zdarzenie drogowe na węźle komunikacyjnym Garwolin Północ drogi S17

Po godz. 6 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na węźle komunikacyjnym Garwolin Północ drogi S17, gdzie samochód osobowy marki Peugeot 206 zjechał z drogi, ściął lampę oświetleniową, wpadł do rowu i znajdował się w pozycji na dachu. Pomocy medycznej kierującej pojazdem udzielił zespół ratownictwa medycznego. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i odłączyli zasilanie elektryczne w pojeździe. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP.

Zdarzenie drogowe w Celejowie
Po godz. 19 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu na drodze wojewódzkiej nr 801 w Celejowie, w którym uczestniczyły trzy samochody osobowe: Mitsubishi Lancer, Renault Scenic i Mazda Premacy. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i przy użyciu narzędzi hydraulicznych wykonali dostęp do kobiety kierującej jednym z pojazdów. U jednego z pasażerów stwierdzono brak funkcji życiowych. Mimo prowadzonej resuscytacji krążeniowo-oddechowej lekarz stwierdził zgon mężczyzny. Ponadto ratownicy wraz z przybywającymi na miejsce zdarzenia zespołami ratownictwa medycznego udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy łącznie siedmiu osobom poszkodowanym, w tym czwórce dzieci. Troje z nich zostało przetransportowanych do szpitali przez śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Ponadto dokonano sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. Podczas działań ruch na drodze w miejscu zdarzenia był całkowicie wstrzymany. W akcji trwającej cztery godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz dwa zastępy OSP.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.