Kronika policyjna, interwencje straży pożarnej

Interwencje do dnia 03-06-2018r.

Dodano:

28 maja

Garwolin

Dotychczas nieustalony sprawca dokonał wyłamania ramienia szlabanu wjazdowego na teren parkingu Szpitala Powiatowego w Garwolinie oraz dokonał uszkodzenia obudowy podstawy szlabanu. Ustaleniem sprawcy uszkodzenia mienia zajęli się policjanci z KPP Garwolin.

29 maja

Sobolew ul. Kościuszki, godz. 8:53

Ze wstępnych ustaleń policjantów obecnych na miejscu zdarzenia wynika, że 28-letnia kobieta kierująca samochodem marki Peugeot wjeżdżając na skrzyżowanie nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i doprowadziła do zderzenia z prawidłowo jadącym osobowym audi, którym kierowała 35-letnia kobieta. Kierowca oraz nieletni pasażer audi z obrażeniami ciała zostali przewiezieni do szpitala, gdzie pozostali. Kierowcy zdarzenia trzeźwi. Postępowanie prowadzą policjanci z PP Sobolew.

30 maja

DK 17 wiadukt przy m. Wolka Ostrożeńska/Chotynia, godz. 12:27

Ze wstępnych ustaleń policjantów obecnych na miejscu zdarzenia wynika, że 19-letni mężczyzna kierujący samochodem marki Mazda jak sam oświadczył zasnął za kierownicą, zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z samochodem marki Opel, który jechał w kierunku Garwolina. Kierowca jak i osoba podróżująca oplem z obrażeniami ciała zostali przetransportowani do szpitala. Pas drogowy w kierunku Garwolina jest zablokowany, ruch odbywa się wahadłowo. Postępowanie prowadzą policjanci z PP Sobolew.

31 maja, g. 4:00 Pilawa Ulica: Aleja Wyzwolenia
W nocy 31 maja 2018r ok. godziny 4.00 na prywatnej ogrodzonej i zamieszkałej posesji nieustalony do tej pory sprawca polał łatwopalną substancją, a następnie podpalił samochód marki Opel Combo Wartość strat pokrzywdzony ocenił na kwotę kilku tysięcy zł. Postępowanie prowadzi PP Pilawa.

31 maja, g. 08:30, Górzno Kolonia
Nieznany sprawca dokonał kradzieży dwóch metalowych skrzynek z zawartością akumulatorów 12V od sygnalizatorów świetlnych kierujących ruchem. Wartość strat oszacowano na kwotę ponad 1ooo złotych, na szkodę firmy. Postępowanie prowadzi KPP w Garwolinie

31 maja, g. 11:59, Zygmunty
M. L. 34-letni mieszkaniec powiatu garwolińskiego kierował samochodem Peugeot 406 mając 1,31 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Postępowanie prowadzi PP Łaskarzew.

REKLAMA:


31 maja, g. 12:36 Taluba
W. R. (63 lata) mieszkaniec powiatu garwolińskiego kierując samochodem VW Polo, zjechał do rowu i uderzył w ogrodzenie posesji. Mężczyzna miał 0,87 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Postępowanie prowadzi KPP Garwolin.

31 maja, g. 15:00 Maciejowice

Nieustaleni sprawcy dokonali kradzieży 20 sztuk arkuszy aluminiowej blachy trapezowej, którą zdemontowali z dachu pomieszczenia gospodarczego. Ich łupem padł także akumulator wraz z urządzeniem elektrycznym tzw. pastuch. Postępowanie prowadzi PP Maciejowice.

2 czerwca, g. 09:43 Sobolew. ul. Kościuszki
33 letni M. P. mieszkaniec powiatu garwolińskiego kierował w stanie po użyciu alkoholu ( I. badanie 0,21 mg/l II. 0,19 mg/l) pojazdem Mazda626 Postępowanie prowadzi KPP Sobolew.

2 czerwca, g. 22:00, Wilga,  Ulica Bolka i Lolka
W nocy z posesji skradziono samochód Miitsubishi Outlander, rok produkcji 2016, wartości około 150 000 zł. Postępowanie prowadzi KPP Garwolin.

3 czerwca, godz. 01:29 Łaskarzew Ulica Sportowa
J. Z. (lat 20) mieszkaniec naszego powiatu kierował pojazdem marki Volvo V40 po drodze publicznej znajdując się w stanie nietrzeźwości. Pierwsze badanie wykazało 0,76mg/l, zaś drugie 0,77mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Postępowanie prowadzi PP Łaskarzew.

3 czerwca, g. 08:50, Jagodne

28 letni mieszkaniec naszego powiatu kierując samochodem Honda mimo orzeczonego przez Sąd Rejonowy w Garwolinie zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi, w celu uniknięcia kontroli drogowej mimo polecenia zatrzymania pojazdu przy użyciu sygnału, nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mężczyzna został zatrzymany po pościgu przez policjantów z WRD KPP Garwolin. 28 -latek był trzeźwy. Postępowanie prowadzi PP Pilawa.

3 czerwca, g. 19:29, Mariańskie Porzecze
36-letni mieszkaniec Legionowa kierując samochodem osobowym marki Mitsubishi z niewyjaśnionych dotychczas przyczyn nagle zjechał na przeciwny pas ruchu i doprowadził do czołowego zderzenia z prawidłowo jadącym pojazdem marki Mazda. W wyniku zdarzenia śmierć poniósł 33-letni pasażer samochodu marki Mazda. Ponadto obrażeń ciała doznali kierująca mazdą oraz pasażerowie tego pojazdu w wieku lat 5 i 3, a także kierujący Mitsubishi oraz pasażerowie tego pojazdu: kobieta lat 38 oraz dzieci lat 10 i 1 rok. Poszkodowani zostali przetransportowani do szpitali w Warszawie, Otwocku i Garwolinie. Na miejscu wykonano czynności z udziałem prokuratora. Postępowanie prowadzi KPP w Garwolinie

autor: Komenda Powiatowa Policji w Garwolinie

Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.