Sport

Rajd Nordic Walking w Żelechowie

Dodano:
garwolin - Rajd Nordic Walking w Żelechowie

W niedzielę 3 czerwca 2018 r. z Orlika w Żelechowie wyruszył I Międzypokoleniowy Rajd Nordic Walking pod honorowym patronatem starosty powiatu garwolińskiego Marka Chciałowskiego. Impreza miała na celu promocję aktywnego spędzania czasu wolnego przez całe rodziny oraz nordic walkingu jako prostej, taniej i prozdrowotnej formy rekreacji ruchowej.

Na starcie stanęło ponad 80 osób w różnym wieku. Byli harcerze i zuchy z rodzicami, dorośli a nawet grupa seniorów.
Organizatorzy przygotowali dwie trasy do wyboru: 5 lub 9 km. Krótszą trasę wybrało tylko kilka osób, większość dzielnie pokonała dłuższy dystans. Podczas marszu nie liczyło się miejsce, ale samo ukończenie trasy. Po dotarciu do mety na uczestników czekał poczęstunek oraz loteria z niespodziankami. Do wylosowania były koszulki, peruki i czapki kibica oraz inne gadżety do kibicowania.

Podczas rajdu toczyła się rywalizacja drużynowa, polegająca na zebraniu jak największej grupy. Zwycięstwo w tej kategorii odniosła drużyna „Zakrzewski” z ZSP Żelechów. Nauczyciele z całymi rodzinami, uczniowie i pracownicy szkoły zgodnie zmobilizowali swoje siły by sięgnąć po Puchar Starosty.

REKLAMA:


Bardzo prężną grupą okazała się również 111 Gromada Zuchowa i Drużyna Harcerska z Żelechowa zdobywając II miejsce.
Wielkie brawa należą się również drużynie ze Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów z Żelechowa. Seniorzy bez problemu poradzili sobie z trudami marszu i pokazali że można być aktywnym w każdym wieku.  Mobilizacja i zgranie grupy dało im III miejsce i wygraną z pozostałymi zespołami.

Swoich reprezentantów w rajdzie miał również zespół „Traugutt” z SP Żelechów oraz „LELEWEL” Z Żelechowa.

Organizatorami imprezy byli Lokalni Animatorzy Sportu przy Orliku w Żelechowie : Joanna Włodarczyk i Andrzej Głodek.
- Była to pierwsza tego typu impreza w Żelechowie, a od razu spotkała się dużym zainteresowaniem społeczeństwa - mówią organizatorzy. -  Cieszy nas , że tak duża liczba osób wyszła z domów i dała namówić się na aktywny wypoczynek .


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 18

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.