Sport

Sport, integracja i dobra zabawa podczas XIII Powiatowej Paraolimpiady

Dodano:
garwolin - Sport, integracja i dobra zabawa podczas XIII Powiatowej Paraolimpiady

Dziś na Hali Sportowej przy ul. Żwirki i Wigury w Garwolinie odbyła się XIII Powiatowa Paraolimpiada, w której udział wzięły dzieci i młodzież i dorośli ze szkół specjalnych, ośrodków szkolno-wychowawczych, warsztatów terapii zajęciowej i szkół publicznych z klasami integracyjnymi z terenu powiatu garwolińskiego. Podczas zawodów nie brakowało walki i emocji, ale zwycięzcami byli wszyscy uczestnicy.

Organizatorami wydarzenia byli Zespół Szkół Specjalnych nr 1 w Garwolinie, ZS im. Stanisława Staszica w Miętnem i Powiatowe Centrum Kultury i Promocji w Miętnem.

- Paraolimpiada jest wspaniałą syntezą najszlachetniejszych tradycji antycznych i chrześcijańskich, zarazem łączy ideę sportowej rywalizacji z ukazaniem heroizmu każdego człowieka, który potrafi przemóc swoją słabość i fizyczne ograniczenia. Hart ducha idzie w parze z hartem ciała –
mówiła podczas otwarcia Paraolimpiady dyrektor Powiatowego Centrum Kultury i Promocji w Miętnem Beata Pasternak.

- Dziś państwo będziecie pokonywać przeszkody sportowe. Myślę, że poradzicie sobie  z nimi bardzo dobrze, ale niech one będą przesłaniem na każdy dzień waszego życia, że jeżeli idzie się z odwagą, z determinacją, z wiarą to można każdą przeszkodą pokonać. Trzeba tylko chcieć i mieć tę wiarę w siebie, w ludzi i determinację – mówił starosta Marek Chciałowski.

REKLAMA:


Uczestnicy dzisiejszego wydarzenia rywalizowali w wielu konkurencjach sportowych. Każdy był zwycięzcą. Paraolimpijczycy otrzymali puchary i medale za udział w turnieju.

Wydarzenie uświetnił występ cheerleaderek i gimnastyczek z Klubu MGT UKS No Name, przygotowanych przez Zofię Kisiel i Izabelę Mierwińską.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął starosta powiatu garwolińskiego Marek Chciałowski i mazowiecki kurator oświaty Aurelia Michałowska.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 191

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.