Wiadomości

Uczniowie z Ekonomika w ścisłym finale Ogólnopolskiego Przeglądu Projektów Młodzieżowych

Dodano:
garwolin - Uczniowie z Ekonomika w ścisłym finale Ogólnopolskiego Przeglądu Projektów Młodzieżowych

Już po raz piąty uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie realizowali ogólnopolski projekt „PoczytajMy”. Zaangażowanie i pomysły młodzieży z „Ekonomika” zostały docenione przez jury i z 68 zespołów zgłoszonych do Ogólnopolskiego Przeglądu Projektów Młodzieżowych zostali wybrani do ścisłego finału. Dzięki temu 12 czerwca w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie zaprezentują efekty swojej pracy.

W tym roku do projektu z uczniami „Ekonomika” przystąpiło Niepubliczne Przedszkole „Juniorek” i Publiczne Przedszkole Akademia Pana Kleksa w Garwolinie. Wspólne czytanie książek to nie wszystko! Po lekturze uczestnicy razem się bawili, rysowali, malowali, lepili i wycinali. Jednym słowem robili to, co najbardziej lubi każdy maluch! W sumie odbyło się osiem spotkań, w tym uczniowie Ib LO przygotowali przedstawienie „Kopciuszek wersja Współczesna” pod opieką p. Sylwii Kozyry.

Aby jeszcze bardziej zainteresować młodzież czytaniem poświęcono cały numer gazetki szkolnej „Eureka” promowaniu czytelnictwa. I tak ukazały się recenzje książek z dzieciństwa, które sprawiły, że uczniowie stali się wiernymi czytelnikami. Wśród prezentowanych pozycji można znaleźć cykl „Zwiadowcy”, „Tajemniczy ogród”, „Czas na mysz nie czeka”, czy „Małego księcia”. Ponadto opublikowano wywiady „Co czytali nasi dziadkowie” i „Co czytali nasi rodzice” oraz artykuł „Powody dla których warto czytać”.

Prezentacja efektów projektowych odbędzie się według harmonogramu wydarzeń, w których uczniowie z Garwolina wezmą udział. Wszystko rozpocznie się od uroczystej gali w Sali Wielkiej na Zamku Królewskim.

Następnie młodzież zaprezentuje efekt swojej pracy i weźmie udział w  warsztatach, które pozwolą na rozwijanie kreatywności, co wykorzystają w przyszłym, roku przy realizacji projektu PoczytajMy.

Szkołę będą reprezentować wolontariusze biorący udział w projekcie : Klaudia Foryś, Roksana Malinowska, Magdalena Stankiewicz, Katarzyna Szczypek pod opieką koordynatora projektu Agnieszki Karwowskiej.

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 4

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.