Rozrywka

1000 lat Wsi Rębków

Dodano:
garwolin - 1000 lat Wsi Rębków

10 czerwca przy Szkole Podstawowej w Rębkowie odbędzie się piknik rodzinny z okazji 1000-lecia wsi Rębków. W programie mnóstwo atrakcji dla dzieci oraz występy zespołów: 2+1 i Focus. Na wydarzenie zaprasza wójt gminy Garwolin Marcin Kołodziejczyk.

Święto Rębkowa rozpocznie się występem zespołu 2+1 o godzinie 15.00. O 16.30 program artystyczny zaprezentują uczniowie Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Rębkowie. O 18.00 wystąpi zespół Focus, a godzinę później Sztos Band.

Dzieci tego dnia będą mogły czuć się szczególnie usatysfakcjonowane. Czekają na nich takie atrakcje jak: dmuchany plac zabaw, malowanie twarzy, kącik fryzjerski, balony, bańki mydlane, konkursy i zabawy.

REKLAMA:


W dniu święta Rębkowa zostanie zaprezentowana książka o Rębkowie autorstwa Stefana Jerzego Siudalskiego

- W książce „Czersk we wczesnym średniowieczu” autorstwa Jadwigi Runowskiej, Rębków jest wymieniany dwa razy, a z zamieszczonych informacji wynika, że Rębków istniał już w XI wieku. Na terenie wsi i w najbliższych okolicach znajdowane są ślady osadnictwa ludzkiego sprzed ponad 6 tysięcy lat. W samym Rębkowie oznakowane jest pięć stanowisk archeologicznych – takie informacje można znaleźć na stronie Stefana Jerzego Siudalskiego http://rebkow.siudalski.pl/.

Więcej informacji o pikniku na plakacie.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

OSP Dęblin= F-16 (, #IP 695b1752ec) Odpowiedz

http://www.deblin.pl/kultura/n,42835,dni-deblina-2018.html 15-17.06.2018 Baciary Nicki Queen Krzysztof Cugowski z zespołem Cała imprezę poprowadzi: Aleksandra Szwed