Sport

„Srebrne” Mistrzostwa Mazowsza lekkoatletów Wilgi

Dodano:
garwolin - „Srebrne” Mistrzostwa Mazowsza lekkoatletów Wilgi

Ponad 600 zawodników z całego kraju wystąpiło w Otwartych Mistrzostwach Mazowsza Juniorów i Juniorów Młodszych w Lekkiej Atletyce. Zawody odbyły się na stadionach warszawskiej „Skry” oraz na obiektach „Orła”. W imprezie udanie wystartowali reprezentanci Wilgi Garwolin, którzy zdobyli 1 złoty, jeden brązowy i aż sześć srebrnych medali.

Pierwsze miejsce wywalczył w skoku wzwyż wieloboista Paweł Mikulski, który wynikiem 168 cm ustanowił nowy rekord życiowy.

 Dwa medale srebrne zdobyła Katarzyna Salamończyk (w rzucie dyskiem – 31.85m oraz w pchnięciu kulą – 10.80m).

Ponadto na drugich miejscach uplasowali się: Natalia Przybysz w biegu na1500m z rekordem życiowym 5.07.91s, Julia Biernacka w trójskoku – 10.09m, Jakub Zadrożny w rzucie oszczepem – 38.60m oraz sztafeta juniorów młodszych biegnąca w składzie: Kacper Dębecki, Bartosz Dębski, Aleks Mazur i Jakub Zadrożny.
- Szczególnie cieszy wynik sztafety – 45.72s, bowiem daje to bardzo dobrą średnią - 11 sekund i  43 setne na jednego zawodnika - komentuje trener Stanisław Buszta.

Osiągnięcia  zawodników z Garwolina uzupełnia  brązowy medal zdobyty  w oszczepie przez Aleksa Mazura – 36.90m,  oraz czwarte miejsce  Jakuba Zadrożnego w rzucie dyskiem 34.80m.  Jest to jego rekord życiowy.

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 6

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.