Garwolin Sport

Pobiegnij razem z nami w 9. edycji biegu "AVON kontra PRZEMOC" i wesprzyj "Niebieską Linię" - Zapisy trwają!

Dodano:
garwolin - Pobiegnij razem z nami w 9. edycji biegu

Wielkimi krokami zbliżamy się do tegorocznej edycji biegu „AVON kontra PRZEMOC – biegnij w Garwolinie” organizowanej przez Avon Operations Polska, Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie oraz Stowarzyszenie Truchtacz.pl. Już 17 czerwca ponad 800 zawodników z całej Polski przekroczy linię startu, aby wspólnie wyrazić swój sprzeciw wobec przemocy domowej. Tegoroczny dochód z pakietów startowych zostanie przekazany na Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia".

Już po raz 9. ulice Garwolina zapełnią tłumy zmotywowanych zawodników, których wspólnym celem jest dobrze się bawić i pomagać. Ze względu na swój charytatywny charakter, bieg został zaplanowany nie tylko dla zawodowych biegaczy, ale również dla początkujących zawodników i rodzin. Z tego powodu, Organizatorzy przygotowali dla chętnych dwa dystanse: dłuższy na 10 km oraz dwukilometrowy Bieg Rodzinny, który z roku na rok zdobywa coraz większą popularność i jest świetną okazją, aby rozwinąć w sobie pasję do biegania i spędzić czas w wyjątkowej, sportowej atmosferze. Rywalizacja rozpocznie się na moście na rzece Wildze około godziny 12:00.

- Bardzo się cieszę, że po raz kolejny będziemy mogli gościć w Garwolinie biegaczy z całej Polski. Mamy także nadzieję, że tradycyjnie będzie wśród nich duża grupa zawodników i zawodniczek z naszego powiatu. Odpowiadając na nowe potrzeby związane z rosnącą popularnością Biegu Rodzinnego, stworzyliśmy dodatkowe kategorie dla dzieci. Serdecznie zapraszamy do dołączenia do naszej lokalnej biegowej rodziny – mówi Michał Kopik, dyrektor biegu „AVON kontra PRZEMOC
– biegnij w Garwolinie”.

Bieg po zdrowie i ważną sprawę

Wspierany od samego początku przez AVON bieg to wyraźny głos sprzeciwu wobec przemocy domowej, który rozbrzmiewa w ramach prowadzonej przez firmę od lat kampanii edukacyjno-informacyjnej AVON kontra PRZEMOC, która prowadzona jest w 50 krajach na całym świecie, w tym od 2008 roku także w Polsce. Pełen dochód z pakietów startowych na rzecz Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia", które od 1995 roku z zaangażowaniem wspiera ofiary różnych rodzajów przemocy domowej.

REKLAMA:


- Kampania „AVON kontra PRZEMOC” stawia sobie za cel propagowanie wiedzy oraz podejmowanie konkretnych działań, które pozwolą na przerwanie kręgu milczenia i przyczynią się do zmiany postaw społecznych wobec problemu przemocy domowej. AVON od lat inspiruje kobiety do niezależności, dlatego chętnie zabiera głos w imieniu tych, którzy najbardziej potrzebują pomocy. Jak mówią statystyki, ofiarami przemocy ciągle najczęściej są właśnie kobiety
– mówi Christof Vollstedt, dyrektor fabryki Avon Operations Polska.

I Ty możesz pomóc! Zostań wolontariuszem!

Tych, którzy nie biegną, organizatorzy zapraszają do współpracy. Jeśli jesteś gotowy na przeżycie przygody i chcesz zobaczyć, jak wygląda organizacja wielkiego sportowego wydarzenia, dołącz do grona wolontariuszy biegu „AVON kontra PRZEMOC – biegnij w Garwolinie”. Nie ważny jest Twój wiek, tylko chęć do działania i zaangażowanie. Zadań do wykonania będzie naprawdę sporo, dlatego liczy się każda para rąk i każdy wolontariusz znajdzie coś dla siebie.

Organizatorzy czekają na zgłoszenia do 13 czerwca. Wiadomości wyrażające chęć udziału prosimy kierować na adres mailowy: amikulska@csik.garwolin.pl

Zapisy na bieg „AVON kontra PRZEMOC” prowadzone są na stronie pod poniższym linkiem:
www.bieg.truchtacz.pl/zapisy/zapisy

Więcej informacji dot. biegu znajdziesz na oficjalnym profilu wydarzenia na Facebooku:
https://www.facebook.com/avonkontraprzemoc

Jeśli zainteresowała Cię idea kampanii „AVON kontra PRZEMOC”, koniecznie zajrzyj na stronę:
http://wielkakampaniaogodnosc.pl/


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.