Rozrywka | Kultura Garwolin

Dzień Dziecka w Pilawie

Dodano:
garwolin - Dzień Dziecka w Pilawie

4 czerwca na stadionie w Pilawie odbył się Miejsko-Gminny Dzień Dziecka. Tego dnia we wspólnej zabawie udział wzięło ponad siedmiuset uczniów ze szkół podstawowych z terenu miasta i gminy.

Spotkanie rozpoczęła dyrektor MGOK Sylwia Zakrzewska, która powitała wszystkich uczestników  życząc im dobrej i bezpiecznej zabawy. Następnie burmistrz miasta i gminy Pilawa Albina Łubian złożyła dzieciom życzenia z okazji dnia dziecka i zainaugurowała XVII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom, przedstawiając wiersz Juliana Tuwima „Lokomotywa”.

Podczas imprezy wręczone zostały również nagrody laureatom konkursu organizowanego przez GKRPA oraz Posterunek Policji w Pilawie w ramach ogólnopolskiej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny”.

Wśród atrakcji, które od rana czekały na uczniów szkół były urządzenia dmuchane, boisko – mundial, ciesząca się ogromnym powodzeniem fotobudka, malowanie buziek, strefa lego i stoisko rycerskie, gdzie można było strzelać z łuku, walczyć na miecze otulinowe, czy przymierzyć zbroję.

REKLAMA:


Podczas zabawy organizatorzy pamiętali również o profilaktyce. Stoisko KPP Garwolin, na którym rozdawano ulotki i mówiono o bezpieczeństwie, cieszyło się niesłabnącym zainteresowaniem. Dzieci mogły również sprawdzić swoje odciski palców, przymierzyć alkogoogle, poćwiczyć refleks i szybkość reakcji na refleksomierzu, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie na policyjnym motocyklu, czy w radiowozie.

Artyści ze studia teatralnego zabrali chętne dzieci w balonową podróż, wykonując z nimi przy okazji różne animacje i zabawy. Na zakończenie zabawy strażacy z miejscowej OSP, jak co roku przygotowali kąpiel w pianie strażackiej.

Organizatorami trzeciego Miejsko-Gminnego Dnia Dziecka byli: Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Pilawie i Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy współpracy SPZOZ, Zakładu Gospodarki Komunalnej i klubu sportowego Burza Pilawa.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 59

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.