Wiadomości z Garwolina

Przywiązał kota do drzewa w lesie. Zwierzęcia nie dało się uratować

Dodano:
garwolin - Przywiązał kota do drzewa w lesie. Zwierzęcia nie dało się uratować

Dziś Czytelniczka poinformowała nas o smutnym zdarzeniu. Ktoś w lesie, w miejscowości Wygoda przywiązał kota sznurkiem do drzewa. Zwierzę zostało znalezione w piątek. Mimo pomocy weterynaryjnej, kot nie przeżył.


- W piątek 8 czerwca mój brat znalazł kota przywiązanego do drzewa w lesie na Wygodzie, w okolicy domu weselnego. Myśleliśmy, że kot przeżyje i zostanie u nas. Dziś miał jechać na kolejną serię kroplówek, ale niestety…. Mimo naszych i weterynarza starań, był tak wycieńczony, że nie przeżył
– poinformowała nasz Czytelniczka.

Kobieta, która przysłała nam informacje wyraża nadzieję, że uda się znaleźć człowieka, który w tak bestialski sposób potraktował kota. - Wiem, że teren w pobliżu sali weselnej jest monitorowany – informuje o tym kartka. Wierzę, że Internet ma moc- mówi Czytelniczka.

- Z mojej strony dodam tylko, że sterylizacja to koszt tylko 100 zł, jeśli przeszkadzało komuś, że to kotka. Ale pozbawienie kota życia widać wychodziło taniej…. - dodaje kobieta.

Czytelniczka poinformowała też, że sprawę znęcania się nad zwierzęciem zgłosi na policję.

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

tak nie można (, #IP b19834e706) Odpowiedz

mogł naturalna smiercią od obucha paść

Uhuhu zieloni grasują w powiecie (, #IP 9d42920a77) Odpowiedz

Żenada i obłuda. Zarzucacie innym, że znęcają się nad kotem, a jednocześnie taką samą pogardą i nienawiścią kierujecie się do tego człowieka, co to uczynił. Prawo odwetu, oko za oko. Po co człowieka zmienić, jak można mu życzyć by zdechł. Okropni jesteście, nic Was nie różni drodzy Kociarze... a nie zaraz? Wiecie co Was odróżnia od tej osoby co kota tak potraktowała? Wy bronicie biednego szkodnika, że został tak potraktowany, oj biedny kotek, ale drugiemu człowiekowi życzycie śmierci. Doganiacie Hitlera w swoim zachowaniu.

Marek (, #IP 9b69e4d163) Odpowiedz

Paszoł won

(, #IP e180bb889a) Odpowiedz

Pogarda tak, serdeczne życzenia, aby los zgotował mu odpowiednią agrodę za jego POpieprzone zachowanie w stosunku do bezbronnego zwierzęcia. Nienawiść do zwierząt widać w twoim komentarzu. A jesteś za mało inteligentny aby przekonać kogokolwiek do swoich tez.

ojojoj (, #IP b19834e706) Odpowiedz

a ty za popierdółka aby do swoich

Sprawca tego bestialstwa to............... (, #IP c78acb23c5) Odpowiedz

Sprawcą tego bestialstwa jest z pewnością dobry Polak - katolik choćby z tego względu, że teren pow. garwolińskiego zamieszkuje właśnie 99,999% ludzi tego wyznania.

Pięknie! (, #IP 9d42920a77) Odpowiedz

Podłość aż kipi. Niekatolicy na pewno nie grzeszą i są idealni. Bóg stworzył katolików obłudnikami, a wszystkich innych doskonałymi i to bez grama zła. Dzięki, za to, że mnie uświadomiłeś. Przestanę być katolikiem, a wtedy będę dobrym człowiekiem. Logik z Ciebie internauto na miarę Marksa.

oburzenie kociaży (, #IP d8a72040f6) Odpowiedz

Może ten człowiek kocha dzikie zwierzęta i tego kota wystawił im na pożywienie. Biedne lisy czy norki bardzo chętnie by takiego świeżego kotka zjadły a nie tylko padlinę.Nie ma się czym oburzać. W przyrodzie tak to już jest. A ptaszków na które koty polują to wam miłośnicy zwierząt nie żal?

Normalnym jest przywiązywanie sznurkiem kota do drzewa ??? (, #IP f084978a8b) Odpowiedz

Kim Ty jesteś ? Co Ty człowieku za brednie tu piszesz ? Też jak umrzesz staniesz się no niestety padliną np. dla lisów...Zatem ?

(, #IP fe9c3e4e42) Odpowiedz

Bardziej prawdopodobne że dla robaków ale nie czuję się tym faktem oburzony. Po prostu takie są prawa natury.

(, #IP 3e9f0dfba0) Odpowiedz

to może inaczej skoro taki kozak jesteś, mocny w gębie. Postaw się w sytuacji tego kota, który umarł przez to, że ktoś się nad nim znęcał. Ktoś przywiązuje cię do drzewa w lesie i zostawia. Cierpisz tam głód, pragnienie i upał, aż w końcu nadchodzi koniec. Chciałbyś tego doświadczyć? Dalej będziesz szedł w zaparte?

(, #IP 491c080532) Odpowiedz

Szkoda czasu i nerwów dla takiego........

(, #IP b31e09f7ce) Odpowiedz

Kot zdechł a nie umarł.

(, #IP e180bb889a) Odpowiedz

Ten, co mu to zrobił, też zdechnie, a ty popraw się.....

na głupotę nie ma rady (, #IP 6d5fb8ea6e) Odpowiedz

pozdrawiam wszystkich, którzy wypowiedzieli się tutaj w tonie współodczuwającym ze zwierzętami i z serca życzę im wszystkiego dobrego. A tego elementu, który twierdzi, że zwierzę zdycha itp. jest mi zwyczajnie żal - składam wyrazy pogardzenia dla tego czegoś.

Majstersztyk (, #IP 9d42920a77) Odpowiedz

Jakie to wzruszające i naiwne. Jak porównujesz się do zwierzęcia to gratuluje Twojej auto- dehumanizacji. Cofnijmy się w czasie, żeby nie skupiać się na kwestii ludzkiego umierania i zwierzęcego zdychania. Ty załatwiasz się jak kot? Może zapuść sobie sierść jak tak chcesz się utożsamić z tym szkodnikiem? Jest tyle wariantów, nie ograniczaj się w swym zrównaniu zwierzęcym tylko do kwestii umierania. Pójdź dalej, np. naucz go mowy, nadaj mu więcej cech ludzkich... Ludzie co za pokolenie wyrosło...

Majstersztyk (, #IP e180bb889a) Odpowiedz

Koleś, jesteś mocno ograniczony, bo nie rozróżniasz przyczyny, skutku, emocji, uczuć etc. Idąc drogą (T)twojego rozumowania, człowiek jest ponad wszelkimi innymi istotami. I może postępować z nimi, tak jak zechce. Przypomina mi to nadludzi, Uebermenschów, hitlerowców, którzy, gdybyś wtedy żył, uważaliby (C)ciebie za podludzia, podczłowieka i zrobiliby z (T)tobą coś podobnego jak ten zwyrodnialec z kotem. Ciekawe .....ha,ha,ha.....

do poprzednio komentującego - jeśli już "kociarzy" to przez RZ (, #IP 7579f71911) Odpowiedz

kociarzom - zaznaczam, że przez RZ (zajrzyj do słownika) też żal ptaków. Ale kot polujący na ptaka czy mysz kieruje się instynktem i zaspokaja głód. A czym kieruje się człowiek znęcający się nad zwierzęciem, wskutek czego ono umiera? Zadaj sobie to pytanie ubogi człowieku. Zgodnie z twoim tokiem myślenia można wysnuć następujący wniosek: skoro człowiek je kotleta, to jak ktoś zrobi człowiekowi krzywdę, to również nie należy się go żałować. Twoje myślenie jest godne pożałowania, bo nie tędy droga.

(, #IP e180bb889a) Odpowiedz

Pełen szacun. Ja pisałem o zwyrodnialcu, policji i sądzie. Ale Ty pięknie odpowiedziałeś temu ubogiemu w uczucia człowiekowi. Obawiam się, że on z tego niewiele zrozumie, a szkoda.

(, #IP e180bb889a) Odpowiedz

Może policja dorwie tego miłośnika przyrody a sąd zaserwuje mu stosowną nagrodę?! Koty nie polują na ptaszki przywiązane do drzewa, geniuszu.

Przywiązał kota do drzewa (, #IP e180bb889a) Odpowiedz

Najserdeczniejsze życzenia dla oprawcy bezbronnego zwierzęcia, aby los go potraktował równie bezwzględnie, jak on tego kota. Niech zapozna się z cierpieniem, tak jak to biedne zwierzę. A swoją drogą, przecież normalny człowiek mógł zgłosić, że znalazł kota i straż miejska na pewno by przyjechała. Więc nie żal zwyrodnialca i życzenia jak najbardziej właściwe.

(, #IP 5995631aa8) Odpowiedz

to co się stało jest przerażające. Niestety ludzie są zacofani i szkoda im wydać na sterylizację. Nie wierzę, że kogoś nie stać na sterylizację. Na siebie ludzie pieniędzy nie żałują - piją alkohol, palą tytoń, jedzą mięsko i sobie dogadzają, a i na własne środki antykoncepcyjne nie żałują grosza. A ZWIERZĘTA CIERPIĄ W MILCZENIU. Ludzie obudźcie się ! ZWIERZĘTA TO ISTOTY ODCZUWAJĄCE. Niestety człowiek najczęściej chce czerpać korzyści ze zwierząt - zwierzęcia gospodarskiego nikt by tak nie porzucił na pewną śmierć bo przecież krowa,byk czy kura przynoszą pieniądze. Mam nadzieje, że uda się odnaleźć oprawcę tego kota. Oby los mu się odpłacił