Rozrywka | Kultura Garwolin

Blisko 35 000 złotych dla Karolka

Dodano:
garwolin - Blisko 35 000 złotych dla Karolka

Za nami piknik charytatywny dla Karolka, który odbył się w Starym Pilczynie (gm. Łaskarzew). Mieszkańcy gminy Łaskarzew po raz kolejny wykazali się niesamowitą jednością i solidarnością. Na koncie ciężko chorego siedmiolatka już jest około 35 tysięcy złotych.

W niedzielę 10 czerwca na terenie Publicznej Szkoły Podstawowej w Starym Pilczynie odbył się piknik charytatywny. Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na leczenie i rehabilitację Karolka – siedmiolatka nieuleczalnie chorego na dystrofię mięśniową Duchenne’a. Choroba, z którą zmaga się Karolek charakteryzuje się zanikiem mięśni. W organizację pikniku zaangażowanych było bardzo wiele osób. Przygotowaniami do imprezy kierowała dyrektor PSP w Starym Pilczynie Beata Paziewska w porozumieniu z rodzicami Karolka. Aktywny udział w organizacji zadeklarowały władze gminy Łaskarzew i jej mieszkańcy.

Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 13.00 i od samego początku gromadziło mnóstwo osób. Około godziny 15.00 rozpoczęły się występy dzieci ze szkoły w Starym Pilczynie, które pod okiem nauczycieli przygotowały występy artystyczne.

Od godziny 17.00 trwały licytacje w kilkunastominutowych blokach, które prowadzili Filip Rutkowski i Agnieszka Baran. Pod przysłowiowy „młotek” trafiły m. in. vouchery na masaż, stylizację włosów czy pobyt w górach. Wśród licytowanych fantów były także: płaskorzeźba od Prezydenta Andrzeja Dudy, pióro od premiera Mateusza Morawieckiego, kolczyki, rower czy basen.

REKLAMA:


Wielkie serce pokazali również sportowcy, którzy przez cały dzień rozgrywali mecze piłki nożnej. W potyczkach wzięli udział m.in. piłkarze KS Snajper Sośninka, ŁKS Promnik Łaskarzew, strażacy i pracownicy firm prywatnych.

Mieszkańcy poszczególnych sołectw gminy przygotowali stoiska z jedzeniem, napojami i słodkościami, aby każdy z uczestników pikniku mógł coś zjeść wspierając przy tym Karolka. Podczas wydarzenia można było skosztować tortu czy obejrzeć wystawę militariów, a dzieci czerpały radość z zabaw na dmuchanym placu i z malowania twarzy.

Do późnego wieczoru trwała zabawa tameczna z zespołem Activ i DJ’em Emdzi.

Ze wstępnego podliczenia festynu wynika, że niedzielna impreza w Starym Pilczynie wsparła budżet rehabilitacyjny Karolka o około 35 000 złotych. Ta kwota stale się zmienia, a my będziemy ją aktualizowali w materiale.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 95

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.