Ciekawe tematy z Garwolina

Planujesz remont mieszkania? Zobacz, jakie wiążą się z nim koszty!

Dodano:
garwolin - Planujesz remont mieszkania? Zobacz, jakie wiążą się z nim koszty!

Lokum zakupione na rynku wtórnym lub odziedziczone po bliskich często wymaga gruntownego remontu. Położenie nowej instalacji elektrycznej, zainstalowanie wanny, a może piękna fototapeta na ścianie? Czy wiesz, ile kosztuje stworzenie ładnego domu?

Wyremontować od początku

Kosztorys odnowy miejsca zamieszkania powinien zawierać następujące pomieszczenia:
- łazienkę,
- kuchnię,
- pokoje.
W zależności od wybranych materiałów i wykonawców, cena wyremontowania lokum może wynieść od 20 tysięcy złotych wzwyż, więc jest w stanie pochłonąć całe oszczędności młodej pary. Finansowego wsparcia na drodze do pięknego domu udzielą im osoby bliskie, uczciwi pracodawcy i pracownicy https://miloan.pl/. Jak dużą kwotę mieszkańcy powinni zgromadzić, aby stworzyć ładny dom z poszczególnych pomieszczeń?

Na początku łazienka

W koszt remontu tego pomieszczenia o powierzchni 5m2, wysokości ścian 2,5 i szerokości 2m, należy wliczyć:
- skucie płytek – można to zrobić samodzielnie lub zapłacić fachowcom 24-27 złotych za metr kwadratowy. Powierzchnię płytek obliczymy, mnożąc długość ścian razy ich wysokość. Przy małej łazience o powierzchni ścian 20 m2 należy zapłacić 240 złotych za taką usługę;
- położenie nowych – odnowa ścian wymaga zakupienia nowych płytek w cenie od 21-80 zł/m2. Kolejną opłatę stanowi ich umieszczenie na ścianach, za co fachowcy pobiorą opłatę w wysokości 80-90 zł/m2;
- wymianę ubikacji – koszt sedesu waha się od 180-500 zł i zależy od wybranego modelu,
- zakup wanny – najprostszą właściciele nabędą za 250 zł. Luksusowe modele z hydromasażem, który pozwoli odprężyć się po malowaniu pokoi, kosztują nawet 2500 złotych;
- podłogę - należy skuć płytki i starą wylewkę, wywieźć gruz, wylać nową i położyć na nią ceramikę. Łączna suma wszystkich tych operacji wyniesie od 420-1000 złotych.
Za piękne pomieszczenie we własnym lokum i mieszkanie w ładnym domu należy zapłacić co najmniej 5110 złotych, a koszt ten może tylko wzrosnąć. Nagrodą za niedogodności wynikające z remontu będzie odnowione lokum. Odnawiając łazienkę, należy pamiętać, aby najpierw umieścić sedes w miejscu rury kanalizacyjnej i na tej podstawie zaplanować pomieszczenie. Po skończeniu tego miejsca, czas na pokoje w mieszkaniu.

Rozpoczynamy malowanie

Właściciele przyjmują, że do wyremontowania są dwa pomieszczenia. Jedno przeznaczone dla osób dorosłych o powierzchni 20 m2 i pokój dziecięcy, który ma 10 m2. W obu zdecydowano się zdjąć starą podłogę, aby wymienić ją na panele.
W przypadku wykładziny koszt zdarcia w lokum wyniesie 8 zł/m, czyli około 240 złotych. Jeśli natomiast z podłogi w mieszkaniu mają zniknąć panele, kwota wzrośnie do 630 złotych.
Stworzenie ładnego domu wymaga zakupienia materiałów na nową, panelową podłogę. Są nimi:
- folia, która kosztuje 1,5zł /m2,
- podkład tłumiący kroki 4 zł/m2,
- panele – od 20-40 zł/m2.
Razem, posadzka w nowym lokum, kosztuje od 765 zł-1365. Do całkowitej sumy remontu pomieszczeń należy doliczyć fundusze przeznaczone na odnowę ścian w mieszkaniu. Gruntowanie, malowanie i koszty farby wyniosą co najmniej 2000 zł. Pozostało już tylko odnowić przedpokój – koszt około 300 zł wzwyż – i kuchnię.

Piękna kuchnia to serce domu

Jeśli właściciele mają duże pomieszczenie jadalne o powierzchni 15 m/2, które potrzebuje odnowy, powinni przygotować się na znaczne wydatki, często wymagające pożyczki. Kuchnia w idealnym mieszkaniu wygeneruje następujące koszty:
- podłoga – skucie starych płytek (25-27/m2), wylewka (25-27/m2), gruntowanie (4-5 zł/m2) i położenie nowej podłogi 50-90 zł/m2. Do tego dochodzi koszt płytek wynoszący około 40 zł/m2. Razem przy powierzchni 15 m2 uzyskujemy kwotę odnowy podłogi w wysokości 2240 zł;
- malowanie ścian – należy przygotować się na koszt od 500 złotych wzwyż, w skład którego wejdą: farby, narzędzia malarskie, usługi fachowców i pokrycie mebli folią ochronną;
- wymiana urządzeń – to zdecydowanie najdroższa część remontu. Nowy sprzęt AGD, zmiana oświetlenia i inne wydatki typu okap mogą przekroczyć nawet 11000 zł.
Pamiętajmy, że dążąc do uzyskania ładnego domu, na drodze mogą stanąć kolejne wydatki, takie jak konieczność wymiany instalacji elektrycznej, okien lub drzwi, które znacznie podwyższą cenę remontu mieszkania.

Artykuł sponsorowany