Rozrywka | Kultura Garwolin

Rębków – miejscowość o 1000-letniej tradycji

Dodano:
garwolin - Rębków – miejscowość o 1000-letniej tradycji

Występy uczniów, liczne konkursy, gry i zabawy dla dzieci, wystawa starych zdjęć miejscowości, loteria fantowa, licytacja, kąciki gastronomiczne oraz występy zespołów - wszystko to zapewnili organizatorzy IV Pikniku Rodzinnego połączonego z jubileuszem 1000-lecia wsi Rębków. Rodzinny piknik był również okazją do prezentacji książki Stefana Jerzego Siudalskiego o Rębkowie.

Część oficjalną rozpoczęła dyrektor Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Rębkowie Elżbieta Głodek, która doceniła wkład pracy sztabu ludzi. - Pracować i żyć dla Rębkowa to dla mnie przyjemność, duma i ogromny zaszczyt. W pewnym momencie życia los rzucił mnie do Rębkowa, za co jestem mu ogromnie wdzięczna. Z ludźmi w Rębkowie pracuje się świetnie, ponieważ są pracowici, życzliwi i chętni do współpracy. To, że w naszej szkole i miejscowości tyle się dzieje, to zasługa ludzi. Bez waszej współpracy i pomocy, nic byśmy nie zrobili, dlatego dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w tę inicjatywę – mówiła dyrektor.

Wójt gminy, Marcin Kołodziejczyk w krótkim przemówieniu docenił wkład pracy i inicjatywę dyrektor szkoły, ale i aktywność placówki: -
Szkoła jest jedną z najbardziej aktywnych szkół w gminie Garwolin. Dlatego z tego miejsca chciałbym bardzo serdecznie podziękować pani dyrektor za zaangażowanie wspierające rozwój placówki, jak również integrację lokalnej społeczności. Wsparcia finansowego uroczystości udzielił zarząd województwa mazowieckiego, który przeznaczył 30 tysięcy złotych na działania związane z obchodami 1000-lecia Rębkowa. Obecna na uroczystości Elżbieta Lanc z zarządu województwa mazowieckiego, podkreśliła wagę tego typu imprez, które służą całej społeczności lokalnej.

REKLAMA:


Starosta powiatu garwolińskiego Marek Chciałowski również docenił jubileuszową uroczystość: - Rębków ma tysiąc lat. Jest to jedna z najstarszych miejscowości na terenie powiatu garwolińskiego. Muszę państwu pogratulować wielu inicjatyw, zakładów pracy. To napawa i dumą i optymizmem, że ta miejscowość będzie nadal prężnie się rozwijać. Chcę pogratulować pani dyrektor umiejętności skrzyknięcia całej społeczności. Gratuluję wydania publikacji Stefana Siudalskiego. Mam nadzieję, że weźmiecie tę książkę do domu i zaczniecie poszukiwać swoich przodków.

Bezpośrednio po części oficjalnej na scenie wystąpił zespół „2 plus 1”, który oprócz dobrze znanych przebojów, takich jak: „Choć pomaluj mój świat”, „Wstawaj, szkoda dnia” czy „Windą do nieba”, zaprezentował również swoje nowe utwory. Część artystyczną przygotowali uczniowie szkoły w Rębkowie. Następnie rozstrzygnięto konkursy związane z obchodami jubileuszu wsi, między innymi na wiersz i ilustrację. Odbyła się również licytacja przedmiotów ufundowanych przez licznych sponsorów. Całkowity dochód z licytacji przeznaczony był na wspieranie działalności szkoły. Nie zabrakło wielu atrakcji dla najmłodszych – dmuchane zjeżdżalnie, eurobungy, malowanie twarzy, salon fryzjerski, ale i konkursy sprawnościowe. Zadbano także o oprawę gastronomiczną, można było częstować się ciastem, kiełbaskami oraz wojskową grochówką. Na scenie wystąpił również zespół „Focus”, a cały piknik zakończył występ zespołu „Sztos Band”.

Zdjecia od 1 do 77 Iwona Ostrowska, zdjęcia od 78 SP Rębków.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 122

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

(, #IP 38ddf96a8a) Odpowiedz

Na podstawie jakiego źródła uznano, że miejscowość Rębków ma 1000 lat? Gdzie pojawia się informacja z datą 1018?