Garwolin Sport

Medalowy start lekkoatletów Wilgi w Mistrzostwach Polski LZS

Dodano:
garwolin - Medalowy start lekkoatletów Wilgi w Mistrzostwach Polski LZS

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Słubicach (woj. lubuskie) był organizatorem Mistrzostw Polski Zrzeszenia LZS w Lekkiej Atletyce w kategorii juniorów młodszych, juniorów i młodzieżowców. W imprezie wystartowało około 1500 zawodników z ponad 100 klubów sportowych z całej Polski. Doskonały start zaliczyli lekkoatleci Wilgi Garwolin, którzy zdobyli w nich 3 medale, 2 złote i jeden brązowy, a pozostali zawodnicy naszego powiatu zajęli punktowane miejsca w pierwszej ósemce mistrzostw.

Złoty medal – rekord powiatu i pewny awans do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Chorzowie, to wyczyn najmłodszej w ekipie Julii  Biernackiej, która w ostatniej kolejce konkursu uzyskała w  trójskoku  11.00m. Wynikiem tym poprawiła 18 letni rekord Moniki Młot /10.65m/. Ponadto Julia zajęła IV miejsce w konkursie skoku w dal – wynikiem 5.10m

Dwa medale – złoty w biegu na 1500m (4.21.25) i brązowy na 5000m – (15.21,14s) – nowy rekord życiowy, to osiągnięcie młodzieżowca – Mateusza Kondeja, studenta AWF w Warszawie, który przygotowuje się do Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Sieradzu.

REKLAMA:


Katarzyna Salamończyk  wystartowała w dwóch konkurencjach rzutowych i  spisała się na „5”, bowiem zarówno w pchnięciu kulą 4 kg – 10.93m jak i w rzucie dyskiem – 35.28m  (nowy rekord życiowy), zajęła wysokie piąte miejsca i wypełniła tym samym minima na Mistrzostwa Polski Juniorów, które odbędą się już za tydzień we Włocławku.

Rekord powiatu juniorek młodszych w biegu na 1500m (wynik 4.57.93s)  ustanowiła Natalia Przybysz, która w gronie 19 zawodniczek zajęła punktowane, siódme miejsce. - Czy ten wynik da szanse startu w OOM, okaże się po ukazaniu się list startowych PZLA do tej imprezy -  dodaje opiekun lekkoatletów Wilgi – trener Stanisław Buszta.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 6

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.