Wiadomości z Garwolina

Kronika Zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (4 - 10 czerwca 2018 r.)

Dodano:
garwolin - Kronika Zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (4 - 10 czerwca 2018 r.)

Działania strażaków z powiatu garwolińskiego w minionym tygodniu.4 czerwca 2018 r.

Zdarzenie z udziałem samochodu ciężarowego i pieszego na ul. Staszica w Garwolinie

Po godz. 9 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu na ul. Staszica w Garwolinie, gdzie na jezdni obok samochodu ciężarowego marki MAN z naczepą leżał mężczyzna. Pomocy medycznej udzielał mu zespół ratownictwa medycznego. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i pomogli w umieszczeniu poszkodowanego na noszach oraz przetransportowaniu go do karetki pogotowia. W akcji trwającej pół godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP.

6 czerwca 2018 r.

Zdarzenie drogowe na ul. Przemysłowej w Woli Rębkowskiej

Po godz. 13 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na ul. Przemysłowej w Woli Rębkowskiej, w którym uczestniczył samochód ciężarowy Berliet Camiva i motocykl marki Kawasaki. W wyniku zderzenia motocykl stanął w płomieniach, a kierujący nim mężczyzna uległ rozległym oparzeniom. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy mężczyźnie, którego następnie przekazali przybyłemu na miejsce zdarzenia zespołowi ratownictwa medycznego. Ponadto podano prąd piany ciężkiej, co doprowadziło do ugaszenia pożaru. W akcji trwającej blisko trzy godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP i zastęp OSP Garwolin.

8 czerwca 2018 r.

Zabezpieczenie miejsca lądowania śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego

Przed godz. 9 dwa zastępy OSP zostały zadysponowane do miejscowości Godzisz, gdzie strażacy zabezpieczyli miejsca lądowania i startu śmigłowca LPR oraz pomogli w transporcie kobiety do helikoptera. Działania trwały ponad jedną godzinę.

Potrącenie rowerzysty w Maciejowicach
Po godz. 15 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Maciejowicach, gdzie samochód Toyota RAV4 potrącił rowerzystę. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy nieprzytomnemu mężczyźnie, który znajdował się w pozycji leżącej na poboczu drogi. Poszkodowanego następnie przekazano przybyłemu na miejsce zdarzenia zespołowi ratownictwa medycznego. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczyły zastępy JRG Otwock i OSP Świdry Małe, które najechały na to zdarzenie wracając z ćwiczeń przeciwpowodziowych, a ponadto JRG Garwolin i OSP Maciejowice.

9 czerwca 2018 r.

REKLAMA:


Pożar budynku garażowego w Gościewiczu, gm. Borowie

Po godz. 12 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze budynku garażowego w Gościewiczu. Działania zastępów straży polegały na podaniu prądów wody do wnętrza garażu oraz w obronie na przylegający do niego budynek gospodarczy. Działania te doprowadziły do ugaszenia pożaru. Następnie przystąpiono do oddymiania

budynku i przelewania pogorzeliska. W akcji trwającej ponad dwie godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz cztery zastępy OSP.

10 czerwca 2018 r.

Utonięcie kobiety w Woli Łaskarzewskiej

Przed godz. 14 jeden zastęp PSP z łodzią oraz dwa zastępy OSP zostały zadysponowane do Woli Łaskarzewskiej, gdzie w stawie na prywatnej posesji znaleziono ciało kobiety. Strażacy wydobyli je na brzeg, gdzie lekarz stwierdził zgon. Akcja trwałą ponad jedną godzinę.
 
Ptak uwięziony w elewacji budynku wielorodzinnego
Po godz. 14 jeden zastęp PSP oraz zastęp OSP Garwolin zostały zadysponowane na ul. Stacyjną w Garwolinie, gdzie na elewacji budynku wielorodzinnego na wysokości około 11 metrów jaskółka zaplątała się w sznurek. Działania straży polegały na sprawieniu podnośnika hydraulicznego do ściany budynku, a następnie uwolnieniu ptaka i przetransportowaniu go na ziemię. Jaskółka po rozplątaniu ze sznurków odleciała. Akcja trwałą ponad jedną godzinę.

Zdarzenie drogowe w Sobolewie
Po godz. 15 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Sobolewie, w którym uczestniczył samochód osobowy marki Volkswagen Golf. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy jednej osobie poszkodowanej, którą następnie przekazali przybyłemu na miejsce zdarzenia zespołowi ratownictwa medycznego. Ponadto odłączono zasilanie elektryczne i zakręcono instalację gazową w uszkodzonym pojeździe. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i dwa zastępy OSP.

W minionym tygodniu doszło do pożarów poszycia w lesie w Pilawie i Maciejowicach. We wszystkich przypadkach działania zastępów straży polegały na podaniu prądów wody.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.