Wiadomości z Garwolina

Pomóżmy Jonkowi, mieszkańcowi Sulbin

Dodano:
garwolin - Pomóżmy Jonkowi, mieszkańcowi Sulbin

16-letni Jonek, mieszkaniec Sulbin zmaga się z padaczką, autyzmem, skoliozą, astygmatyzmem i chorobą tkanki łącznej. Najpierw walczył o życie, teraz walczy o zdrowie. O pomoc chłopcu prosi jego mama Magdalena Szychowiak.

- Jestem mamą blisko 16-letniego Jonka, który od dnia narodzin walczy. Najpierw o życie, teraz o zdrowie. Syn zmaga się z padaczką, spektrum autyzmu, skoliozą, astygmatyzmem, chorobą tkanki łącznej. Obecnie diagnozowany jest w kierunku zespołu Ehlersa - Danlosa typu IV, naczyniowego. Niedawno wykryto u niego nadczynność tarczycy. Sprawą niewiadomą pozostaje jego brak rozwoju umysłowego. Specjaliści twierdzą, że zatrzymał się na etapie 7,8 - latka. Nie czyta, nie pisze, a liczenie wykraczające poza liczbę 20 jest dla niego abstrakcją – mówi Magdalena Szychowiak, mama chłopca.

Lata rehabilitacji, zajęć rozwijających pomagają stawiać Jonkowi małe kroczki do przodu. - Choć nie raz postępy zanikają, a nowe dolegliwości dochodzą, to nie poddajemy się i dalej walczymy. Dlatego tak ważne jest dla nas systematyczne leczenie. Odkąd wszyscy członkowie naszej trzyosobowej rodziny zmagają się z różnymi schorzeniami, wydatki stale rosną, a środki zanikają – mówi kobieta.

REKLAMA:


Najbliższym celem jest uzbieranie funduszy na zajęcia Jonka rozpoczynające się w sierpniu tego roku oraz turnus rehabilitacyjny mający odbyć się wcześniej, w lipcu.

Każda pomoc będzie mile widziana.

Na razie dla Jonka udało sie zebrać tylko 150 zł. Celem jest 6,5 tys. zł

info: pomagam.pl

Wiecej informacji o tym jak można pomóc TUTAJOdwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.