Wiadomości z Garwolina

Zmodernizowany i doposażony SOR uroczyście oddany do użytku

Dodano:
garwolin - Zmodernizowany i doposażony SOR uroczyście oddany do użytku

Dziś w Szpitalu Powiatowym w Garwolinie odbyła się uroczystość zakończenia projektu mającego na celu zmodernizowanie i doposażenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Inwestycja mogła być zrealizowana dzięki dofinansowaniu z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko prowadzonego przez Ministerstwo Zdrowia.

Na zaproszenie dyrektora SP ZOZ Krzysztofa Żochowskiego, na dzisiejszą uroczystość przyjechali: sekretarz stanu w ministerstwie zdrowia Józefa Szczurek - Żelazko, prezes Ogólnopolskiego Związku Pracodawców Szpitali Powiatowych Waldemar Malinowski, starosta powiatu garwolińskiego Marek Chciałowski, burmistrz Garwolina i wójtowie gmin z powiatu garwolińskiego oraz pracownicy SP ZOZ.

Po przywitaniu zaproszonych gości dyrektor Krzysztof Żochowski przypomniał, że Szpitalny Oddział Ratunkowy funkcjonuje w strukturach SP ZOZ od 19 sierpnia 2008r. Przez ten czas sprzęt i zasady funkcjonowania oddziału się zmieniały. By wyjść naprzeciw zapotrzebowaniu społeczeństwa na usługi medyczne SP ZOZ złożył do Ministerstwa Zdrowia wniosek o dofinansowanie SOR, w ramach środków z UE. Wniosek został rozpatrzony pozytywnie, dzięki tamu zadanie, którego celem było doposażenie oddziału w sprzęt medyczny, w celu zwiększenia bezpieczeństwa zdrowotnego, może być realizowane.

W ramach przedsięwzięcia został zakupiony analizator parametrów krytycznych, przyłóżkowy aparat RTG, ultrasonograf. Doposażone zostały również obszary SOR. Obszar segregacji medycznej, rejestracji i przyjęć zyskał mobilne łóżko kąpielowe, wannę, łóżko z wagą, wózki do transportu chorych, obszar resuscytacyjno-zabiegowy: aparat do znieczulania, kardiomonitory, aparat do powierzchownego ogrzewania pacjenta, respirator transportowy, aparat do EKG i urządzenia do ucisku klatki piersiowej, obszar wstępny intensywnej terapii: respirator transportowy, kardiomonitory, obszar terapii natychmiastowej: fotel do pobierania badań. W obszarze obserwacyjnym pojawiły się kardiomonitory.

Kwota inwestycji brutto wyniosła 1 mln 280 tys. zł, wkład własny SP ZOZ to 256 tysięcy. Wsparcie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wyniosło 1 mln 24 tys zł.

REKLAMA:


- Jest to jedna z wielu inwestycji realizowanych na terenie kraju, która ma służyć poprawie jakości i dostępności do świadczeń naszych mieszkańców w sytuacji zagrożenia życia
– powiedziała sekretarz stanu w MZ Józefa Szczurek-Żelazko. - Moja obecność tutaj jest dla mnie tym bardziej istotna i ważna, że mogę zobaczyć faktycznie jak wygląda realizacja tych ważnych projektów, które finansowane są ze środków unijnych w poszczególnych szpitalach (…) Bardzo się cieszę, że państwa szpital dzięki operatywności pana dyrektora i pracowników uzyskał to dofinansowanie. Tym bardziej chylę czoła, bo wiem jak trudne jest przygotowanie tego wniosku, ponieważ przez wiele lat zarządzałem szpitalem i sięgałam po tego typu środki – dodała.

- Zawsze się cieszę, jak szpital powiatowy podnosi standard usług, rozwija się w odpowiednim kierunku, żeby zaspokoić społeczne zapotrzebowanie na zdrowie (…) Powiat to lokalna społeczność, tu są ludzie, państwo wszyscy się znają i taki szpital ma zabezpieczyć lokalną społeczność. To jest ten pierwszy kontakt pacjenta z ochroną zdrowia. Państwo stworzyli w tym powiecie piękny szpital, nowoczesny –
mówił prezes Ogólnopolskiego Związku Pracodawców Szpitali Powiatowych Waldemar Malinowski.

- Te projekty nie biorą się z siebie. To zasługa ludzi, którzy pracują, którzy mają wizję (…) To wyposażenie, które przyszło dzisiaj na SOR uzupełni ten wkład, który był w roku 2005/2006, bo wtedy było zakupione za prawie 4 mln zł wyposażenie do SOR(...) W przypadku szpitali i medycyny rozwój postępuje bardzo szybko. To co było 10 lat temu nowością, dziś idzie do lamusa (...)Na pewno te rzeczy trzeba bardzo często wymieniać, modernizować
– mówił podczas dzisiejszej uroczystości starosta Marek Chciałowski. Włodarz zaapelował do władz centralnych o to by wprowadziły finansowanie SOR-ów w 100% z budżetu państwa.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 54

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Prawda (, #IP fb80849735) Odpowiedz

Nie musi być kolejek nawet w obecnej sytuacji . Wystarczy zapłacić szpitalowi po wypełnieniu ankiety przez pacjenta .Jak uzna pacjent że było ok to płacić a jak nie uzna że było ok to nie płacić . Co więcej trzeba patrzeć na ręce personelowi czyli gonić towarzystwo do pracy i zlikwidować te kanciapy tzw socjalne bo siędzą i rechoczą pół nocy a pożniej potrafią leżeć . Pora pouczyć pielęgniarki że rękawice nie są od tego aby ją chronić a pacjenta . Nie daje się zastrzyków w jednych rękawicach dwojgu pacjentom .

Doszkolic personel... (, #IP cff8068502) Odpowiedz

Mysle,ze to powinno byc zrobione w pierwszej kolejnosci... ostatnio pielegniarka zrobila mi wklucie bez rekawiczek,a nasze prosby o uzycie srodkow bezpieczenstwa skwitowala,ze nie chciala tracic czasu,bo widziala,jak barszo mnie bolalo... mam nadzieje,ze w swej dobroci serca nie sprzedala mi czegos wiecej...

(, #IP e77b730c2f) Odpowiedz

Jak czytam wasze wypociny (wszystkie w jednym tonie) to śmiać mi się chce:D Jak mi to źle i ciężko było jak dostałem sraczki a jak mi ulżyło gdy sie wypróżniłem czekająć godzin kilka na lekarza.... Skoro wiecie że wasza boleść to zagrożenie życia (bo od tego jest SOR) to piszcie skargi do NFZu. Na pewno przyzna wam rację. Bo co tam że ktos miał wypadek samochodowy, że ktoś ma uraz czy inny zawał - wasza biegunka nie spocznie aż was gdzieś zapędzi. A wszystkiemu winien lekarz.... To po kiego się tam pchacie????!

(, #IP f6009fd74e) Odpowiedz

i znowu ci sami ojcowie sukcesu :łysy i owłosiomy

rab (, #IP f6009fd74e) Odpowiedz

i co z tego jak ten sam rozczochrany

Na zdrowie odwiedzających szpital (, #IP fe9c3e4e42) Odpowiedz

bardziej pozytywnie wpłynęło by usunięcie szlabanów przy których ciśnienie bardzo się ponosi. A później personel szpitala zdziwiony że ludzie zdenerwowani i agresywni.

Czy wszystko juz muszą otwiercą 2 razy? (, #IP 01497cab22) Odpowiedz

A jak kibel będą otwierać też będzie relacja?

(, #IP 7d9902bb30) Odpowiedz

He he ciekawe czy zmieszczą ten sprzęt w piwnicy he he

(, #IP 7d9902bb30) Odpowiedz

Dobre wyposażenie, a będą umieli to obsłużyć...?

magister medycyny (, #IP c0c3034f7d) Odpowiedz

ja nie będę potrafił ale chętnie się nauczę od ciebie. przyjdź i przeprowadź szkolenie. czekam w SOR jutro o 9.00

magister medycyny (, #IP 9d280dd12f) Odpowiedz

i co byłeś? przeszkoliłeś personel? ja byłem. czekałem na ciebie. i niestety nic z tego. jak widać jesteś mocny przy klawiaturze. Dam ci jeszcze jedną szansę. Najbliższy poniedziałek 09.00 w SOR. zapraszam.

żałosny jesteś (, #IP fb80849735) Odpowiedz

Na twoje sugestie nikt nie musi reagować

(, #IP e689ca97b1) Odpowiedz

Tam trzeba wymienić ludzi a nie sprzęty, jakiś czas temu rodziłam w Garwolinie i potem trafiłam z noworodkiem do Sokołowa .Tam wspaniała opieka dla matki i dziecka a Garwolin szkoda gadać.

Dramat pacjentów (, #IP 76bc02685e) Odpowiedz

Podpisuję się. Sprzęt tutaj nic nie zmieni. Szpital to ludzie, lekarze specjaliści i pielęgniarki. Ostatnio trafiłem z olbrzymim bólem do szpitala ok. 24.00 dramat. Jedna lekarz i jedna pielęgniarka i tłum chorych ludzi. Z olbrzymim bólem trzeba było czekać na opiekę lekarską ponad godzinę. To jest chore. To mordor a nie szpital. Nie trzeba przecinać wstęgi tylko pofatygować się i zobaczyć jak to wszystko działa. Nie wspomnę o tych szlabanach i płatnym parkingu.

(, #IP f13367ae7c) Odpowiedz

Czekałeś ponad godzinę bo był tłum ludzi. To faktycznie dramat. Jedź do stolicy z tym samym bólem. Tam cię przyjmą już w poczekalni.

(, #IP f13367ae7c) Odpowiedz

Czekałeś ponad godzinę bo był tłum ludzi. To faktycznie dramat. Jedź do stolicy z tym samym bólem. Tam cię przyjmą już w poczekalni.

(, #IP 7092780b48) Odpowiedz

Co z tego, że sprzęt świetny. Jakiś czas temu trafiłam na sprzedaż gdzie podawano mi kroplówke. Po ok. godzinie pobytu poprosiłam Pania pielęgniarke o wodę ponieważ słabo mi się zrobiło. Otrzymałam odpowiedz taka iż nie są to wczasy allegro inclusive.

(, #IP b6b0199b09) Odpowiedz

Dobrze Ci powiedziała :)

(, #IP 7092780b48) Odpowiedz

Co z tego,że sprzęt świetny. Jakiś cza