Wiadomości z Garwolina

III miejsce dla uczniów Ekonomika w Ogólnopolskiej Prezentacji Projektów Młodzieżowych

Dodano:
garwolin - III miejsce dla uczniów Ekonomika w Ogólnopolskiej Prezentacji Projektów Młodzieżowych

12 czerwca 2018 roku odbyła się na Zamku Królewskim w Arkadach Kubickiego XIII Ogólnopolska Prezentacja Projektów Młodzieżowych, organizowana przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. W tym dniu spotykają się uczestnicy projektów z całej Polski, aby zaprezentować efekty swojej całorocznej pracy. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 CKU w Garwolinie reprezentowali uczniowie klasy II TOR: Klaudia Foryś, Mateusz Jałocha, Katarzyna Szczypek, Roksana Malinowska i Magdalena Stankiewicz pod opieką

nauczycielki Agnieszki Karwowskiej.Uroczyste rozpoczęcie odbyło się w Sali Wielkiej Zamku Królewskiego. Następnie w Arkadach Kubickiego uczniowie przedstawili efekty pracy w postaci plakatu, który przybliżył pozostałym uczestnikom, ich pomysły na realizację wspomnianego projektu. Szkolny Klub Czytelniczy przez cały rok realizował projekt „PoczytajMY”, którego głównym celem jest promowanie czytelnictwa wśród najmłodszych.  Młodzież wzięła również udział w warsztatach „Włącz energię w grupie”, które rozwijały kompetencje miękkie uczestników. Dowiedziała się jak budować dobre relacje z innymi, jak mówić, żeby inni nas słuchali i jak współpracować w grupie.

Organizatorzy, aby przybliżyć ideę OPPM zorganizowali  konkurs: „Promocja udziału w OPPM-ie w mediach lokalnych i regionalnych”. - Dzięki naszemu zaangażowaniu i wsparciu lokalnych mediów zostaliśmy docenieni przez jury i w klasyfikacji końcowej zajęliśmy trzecie miejsce – mówią uczniowie „Ekonomika”.

REKLAMA:


Udział w XIII Ogólnopolskich Prezentacjach Projektów Młodzieżowych pozwolił młodzieży podzielić się swoimi doświadczeniami z innymi grupami projektowymi z całej Polski.

- Oczywiście nasz sukces nie byłby możliwy bez wsparcia nauczycieli z Niepublicznego Przedszkola „Juniorek”  oraz Publicznego Przedszkola „Akademia Pana Kleksa” w Garwolinie. Szczególnie pragniemy podziękować dyrekcji przedszkoli  pani Dorocie Włodarczyk z „Juniorka” i pani Łucji Wieczorek z „Akademii Pana Kleksa”. Przy realizacji projektu pomagali również nauczyciele z ZSP nr 1: pani Marta Ozóg, pani Sylwia Kozyra, pani Sylwia Łapacz i pani Jolanta Konarzewska – mówią uczestnicy projektu.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.