Garwolin Sport

Najmłodsi lekkoatleci Wilgi z medalami Mistrzostw Mazowsza

Dodano:
garwolin - Najmłodsi lekkoatleci Wilgi z medalami Mistrzostw Mazowsza

W Teresinie odbyły się organizowane z okazji X lecia UKS „Filipides” Teresin, Mistrzostwa Mazowsza U-12 i U-14 w Lekkiej Atletyce. W gronie prawie 500 zawodników znaleźli się najmłodsi adepci „królowej sportu” z Wilgi Garwolin, zdobywając w rywalizacjach 3 złote, dwa srebrne i 2 brązowe medale.

Dwa złote medale wywalczyła uczennica VI klasy SP w Uninie, Ewelina Kucharska, która nie miała sobie równych w rzucie piłeczka palantową, uzyskując wynik 45.50m, co jest nowym rekordem powiatu. Drugie „złoto” zdobyła w skoku w dal – 4.48m.

Pierwsze miejsce przypadło również Szymonowi Głaszczce z SP w Woli Rębkowskiej,  który przebiegł 60m w czasie 8.28s.
Srebrne medale zdobyli: Aleksandra Borkowska – SP w Pilczynie, która w biegu na dystansie 600m uzyskała czas  1.48.47s, co jest również nowym rekordem  powiatu. W skoku w dal – 4.61m uzyskał Dawid Mianowski ze SP nr 2 w Garwolinie. Brązowe medale przypadły Szymonowi Głaszczce (skok w dal – 4.59m) oraz Wiktorowi Sikorze – SP w Rębkowie, który uzyskał w skoku wzwyż 145cm.

REKLAMA:


Ponadto IV miejsca zajęli: Michał Głowala – SP Ruda Talubska (skok w dal -  4.43m) i Dawid Mianowski w skoku wzwyż 140cm.                                                                                                                                           - Jestem z wyników moich najmłodszych bardzo zadowolony, gdyż wielu z nich niedawno pojęło treningi. Ponadto pragnę podziękować państwu Głowalom z Górek, za nieocenioną pomoc, okazaną przy wyjeździe na zawody – uzupełnia trener Stanisław Buszta.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 6

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.