Rozrywka

Jutro o 15.00 Teatr Tymczasem zaprezentuje spektakl „Było sobie miasto”

Dodano:
garwolin - Jutro o 15.00 Teatr Tymczasem zaprezentuje spektakl „Było sobie miasto”

Przedszkolaki i uczniowie szkół podstawowych zobaczyli wczoraj w Centrum Sportu i Kultury przedstawienie „Było sobie miasto” w wykonaniu nastoletnich aktorów Teatru Tymczasem. Artyści w swojej sztuce przedstawili walkę dobra ze złem, posługując się metaforą Puszystego i Kolczastego. Kolejny spektakl w sobotę o 15.00.

W pewnym mieście ludzie byli zdrowi i szczęśliwi, dzielili się między sobą Puszystym. Puszyste rosło, było go coraz więcej w miarę dzielenia. Kiedy ludzie dawali komuś Puszyste, otrzymywali w zamian Puchate. Pewnego dnia do miasta przybył Zły i rozdawał mieszkańcom Kolczaste. Z czasem Puchate zniknęło, a jego miejsce zajęło Kolczaste, które rosło i powodowało choroby i nieszczęścia. Jednak nie wszyscy mieszkańcy miasta poddali się Złemu: para zakochanych podzieliła między sobą resztki Puchatego, a ono znów przybrało na sile. W tej opowieści dobro pokonało zło dzięki miłości. Młoda publiczność przekonała się podczas spektaklu, że to co dajemy wraca do nas, dlatego zamiast złem lepiej jest dzielić się ze światem dobrem i miłością.

Autorką scenariusza, reżyserem, scenografem i autorką opracowania muzycznego, a także kierownikiem zespołu jest Małgorzata Walenda. Teatr Tymczasem zaprezentuje przedstawienie „Było sobie miasto” w sobotę 16 czerwca w Starej Siłowni przy ulicy Zwirki i Wigury o godzinie 15.00. Spektakl odbędzie się przy udziale wolontariuszy i wychowanków Świetlicy Profilaktyczno –Wychowawczej Przystań.

REKLAMA:


Na scenie wystąpią: Bartosz Walenda, Bartłomiej Zając,Karol Szubiński,Anita Świderska, Julia Gromuł,Łukasz Spasiński,Łukasz Prządka,Gabriela Stachurska, Bartłomiej Szubiński,Mateusz Wojciechowski,Wiktoria Kęsik, Kinga Trzmiel, Martyna Jemieliti,Dominika Staręga,Izabela Bajkowska, Kacper Brych, Filip Bukowski, Patrycja Wróbel.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.